Serge Ibaka w Orlando Magic!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Tyler Smith
PAP/EPA / Tyler Smith
zdjęcie autora artykułu

Podczas draftu NBA dokonano kilka transferów. W najciekawszym z nich Serge Ibaka przenosi się do Orlando Magic w zamian za Victora Oladipo, Ersana Ilyasovę oraz Domantasa Sabonisa.

Serge Ibaka spędził siedem lat w Oklahomie City Thunder, gdzie był specjalistą od defensywy, szczególnie bloków. W 524 spotkaniach notował średnio 11,6 punktu, 7,4 zbiórki i 2,5 bloku. - Serge jest silnym i atletycznym zawodnikiem podkoszowym, jego etyka pracy i doświadczenie z playoff pomoże naszej drużynie - powiedział Rob Hennigan, generalny menedżer Orlando Magic.

Do ekipy Thunder trafił Victor Oladipo, 24-letni snajper. Przez trzy sezony spędzone w Magic zdobywał średnio 15,9 punktu, 4,4 zbiórki i 4 asysty. Wymianę uzupełniają: doświadczony Turek Ersan Ilyasova oraz Domantas Sabonis - syn słynnego Arvydasa Sabonisa, do niedawna kolega z drużyny Przemysława Karnowskiego na uczelni Gonzaga.

Być może ten ruch pozwoli zatrzymać w zespole Thunder Kevina Duranta, który otrzymał klasowego zawodnika obwodowego, doświadczonego skrzydłowego z dobrym rzutem za trzy punkty oraz utalentowanego młodziana na pozycję numer pięć.

ZOBACZ WIDEO "Wiemy wszystko na temat strategii reprezentacji Polski" (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: