Serge Ibaka w Orlando Magic!

Podczas draftu NBA dokonano kilka transferów. W najciekawszym z nich Serge Ibaka przenosi się do Orlando Magic w zamian za Victora Oladipo, Ersana Ilyasovę oraz Domantasa Sabonisa.

Jacek Konsek
Jacek Konsek
PAP/EPA / Tyler Smith

Serge Ibaka spędził siedem lat w Oklahomie City Thunder, gdzie był specjalistą od defensywy, szczególnie bloków. W 524 spotkaniach notował średnio 11,6 punktu, 7,4 zbiórki i 2,5 bloku. - Serge jest silnym i atletycznym zawodnikiem podkoszowym, jego etyka pracy i doświadczenie z playoff pomoże naszej drużynie - powiedział Rob Hennigan, generalny menedżer Orlando Magic.

Do ekipy Thunder trafił Victor Oladipo, 24-letni snajper. Przez trzy sezony spędzone w Magic zdobywał średnio 15,9 punktu, 4,4 zbiórki i 4 asysty. Wymianę uzupełniają: doświadczony Turek Ersan Ilyasova oraz Domantas Sabonis - syn słynnego Arvydasa Sabonisa, do niedawna kolega z drużyny Przemysława Karnowskiego na uczelni Gonzaga.

Być może ten ruch pozwoli zatrzymać w zespole Thunder Kevina Duranta, który otrzymał klasowego zawodnika obwodowego, doświadczonego skrzydłowego z dobrym rzutem za trzy punkty oraz utalentowanego młodziana na pozycję numer pięć.

ZOBACZ WIDEO "Wiemy wszystko na temat strategii reprezentacji Polski" (źródło TVP)
Czy to dobre posunięcie ze strony Orlando Magic?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×