Czołowy klub z Hiszpanii złożył ofertę reprezentantowi Polski

Unicaja Malaga złożyła ofertę trzyletniego kontraktu Adamowi Waczyńskiemu. Teraz kontrakt zostanie przesłany do poprzedniego pracodawcy, Río Natura Monbús Obradoiro, który ma pięć dni na odpowiedź. Być może klub z Galicji wyrówna tę propozycję.

Karol Wasiek
Karol Wasiek

Adam Waczyński ma za sobą sezon życia w barwach Río Natura Monbús Obradoiro. Reprezentant Polski ze średnią 14,9 punktu na mecz był trzecim najlepszym strzelcem fazy zasadniczej w ACB. Już w trakcie rozgrywek spekulowano, że zawodnik może trafić do znacznie silniejszego zespołu, w którym będzie grał o wyższe cele.

Koszykarz swoją grą w dwóch ostatnich sezonach w najsilniejszej lidze Europy zasłużył na większe pieniądze w kontrakcie. Te ma mu dać Unicaja Malaga, z którą agent zawodnika prowadził bardzo zaawansowane negocjacje już od kilkunastu tygodni.

W niedzielę oficjalna strona ligi ACB poinformowała, że zespół z Andaluzji złożył trzyletnią propozycję kontraktu reprezentantowi Polski, który na rynku hiszpańskim jest tzw. "zastrzeżonym wolnym agentem".

Oznacza to, że oferta zostanie teraz wysłana do poprzedniego pracodawcy - Río Natura Monbús Obradoiro - który ma pięć dni na to, by wyrównać ofertę. Klub z Galicji ma czas do piątku na ostateczną odpowiedź (22 lipca).

ZOBACZ WIDEO Bruno Rezende: nasza siła tkwi w tym, że nigdy się nie poddajemy (źródło: TVP)

W tej chwili trudno powiedzieć, jaka będzie decyzja władz klubu z Obradoiro, które są w trakcie budowy zespołu na kolejne rozgrywki. Nie da się ukryć, że wyrównanie oferty kontraktu Waczyńskiego wiązałoby się z tym, że budżet klubu byłby bardzo mocno obciążony i władze Rio Natura de facto nie miałyby wielkiego pola manewru na rynku transferowym.

W przypadku wyrównania oferty - Unicaja Malaga wciąż miałaby szansę pozyskać Waczyńskiego. Władze klubu z Andaluzji musiałaby po prostu wykupić jego kontrakt z Obradoiro.

Czy Adam Waczyński w kolejnym sezonie będzie grał w Unicaja Malaga?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×