Klęska Polaków U20 na zakończenie turnieju

Reprezentacja Polski do lat 20 zajęła szóste miejsce w mistrzostwach Europy dywizji. W ostatnim meczu turnieju zespół Arkadiusza Miłoszewskiego został rozbity przez Bośnię i Hercegowinę 63:94.
Karol Wasiek
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

W ostatnim spotkaniu mistrzostw Europy dywizji B zespół Arkadiusza Miłoszewskiego doznał klęski w starciu z Bośnią i Hercegowiną. Co prawda Biało-Czerwoni rozpoczęli od siedmiopunktowego prowadzenia, ale z biegiem czasu kontrolę zaczęli przejmować rywale, którzy już do przerwy prowadzili dwoma oczkami.

Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta, którą Bośniacy wygrali aż 32:11 i tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w spotkaniu o 5. miejsce w turnieju.

Najlepszym strzelcem polskiego zespołu był Maciej Bender, autor 15 punktów. Na dniach Bender, Dominik Olejniczak i Marcel Ponitka dołączą do zgrupowania reprezentacji Polski, którą prowadzi Mike Taylor.

Polska vs. Bośnia Hercegowina 63:94 (20:13, 20:29, 11:32, 12:20)

Polska: Bender 15, Olejniczak 9, Nizioł 9, Marek 8, Zywert 8, Jankowski 6, Fatz 3, Wadowski 3, Ponitka 2.

Czy szóste miejsce Polaków to rozczarowanie?