ME U-18: ważna wygrana Polek, awans na wyciągnięcie ręki

W swoim trzecim meczu na mistrzostwach Europy U-18 w Sarajewie polskie koszykarki odniosły drugie zwycięstwo. We wtorkowym spotkaniu podopieczne Rafała Czyszpaka okazały się lepsze od rywalek z Danii.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Polki przystępowały do pojedynku z Dunkami w roli faworytek i wywiązały się ze swojej roli, wygrywając różnicą 26 punktów. Tym samym Biało-Czerwone pozostają w grze o awans do fazy pucharowej.

Podopieczne Rafała Czyszpaka nie weszły dobrze w mecz. Skuteczności nie potrafiły znaleźć liderki - Weronika Nowakowska i Klaudia Niedźwiedzka, które w pierwszej połowie wykorzystały zaledwie jeden rzut przy 14 próbach i dlatego Dunki pozostawały w grze.

Biało-Czerwone zdecydowanie lepiej zaczęły grać po przerwie. Drugą połowę rozpoczęły od serii punktowej 9:1 i przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.

Bardzo dobry okres gry zanotowała Ewa Bacik, a Polki odskoczyły nawet na 19 punktów. W ostatniej ćwiartce obraz gry nie uległ już zmianie, a nasze reprezentantki wygrały ostatecznie 72:46.

W starciu z Dunkami cztery zawodniczki zapisały na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe, a Bacik mogła pochwalić się double-double dokładając do 12 oczek 10 zbiórek.

Ostatnim grupowym rywalem Biało-Czerwonych będzie najsłabsza drużyna w grupie - Albania. We wtorek reprezentantki tego kraju otrzymały lekcję koszykówki od Białorusinek, które do tej pory jako jedyne zdołały ograć Polskę. Białoruś wygrała to spotkanie aż 94:26, zapewniając sobie pierwsze miejsce.

Polska - Dania 72:46 (15:14, 15:13, 23:10, 19:9)

Punkty dla Polski: Natalia Gwizdała 12, Ewa Bacik 12 (10 zb), Weronika Nowakowska 11, Izabela Zdrodowska 10, Klaudia Niedźwiedzka 8, Julia Niemojewska 7, Patrycja Jaworska 6, Julia Kućko 4, Julia Nielacna 2, Natalia Ryng 0, Barbara Zieniewska 0.