ME U-18: Polki wygrały i awansowały do fazy pucharowej

Na zakończenie zmagań w fazie grupowej mistrzostw Europy U-18 w Sarajewie polskie koszykarki pokonały Albanię 120:31, co pozwoliło im uzyskać awans do fazy pucharowej. Tym samym podopieczne Rafała Czyszpaka zachowały szansę na awans do Dywizji A.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Młode polskie koszykarki przystępowały do środowego meczu w roli zdecydowanych faworytek i z roli tej wywiązały się doskonale. Od samego początku Biało-Czerwone narzuciły swój styl gry i ostatecznie rozgromiły rywalki z Albanii.

Już po pierwszej kwarcie podopieczne Rafała Czyszpaka miały aż 21 punktów przewagi. Dominacja Polek nie podlegała dyskusji. Już przed przerwą 20 oczek na swoim koncie miała Izabela Zdrodowska, a z pierwszych minut na turnieju znakomicie korzystała Alicja Falkowska.

Po przerwie obraz gry zupełnie się nie zmienił, a Polki rozpoczęły pogoń za "setką". Granicę tą udało się ostatecznie przekroczyć już w 34 minucie spotkania.

Cały mecz Biało-Czerwone wygrały ostatecznie różnicą aż 89 punktów!

24 punkty i 11 zbiórek zapisała na swoim koncie debiutująca na parkietach w Sarajewie Falkowska.

Polki fazę grupową zakończyły z bilansem trzech zwycięstw i jednej porażki, co dało im w końcowym rozrachunku drugie miejsce za niepokonanymi Białorusinkami. Taka sytuacja sprawia, że nasze zawodniczki pozostają w grze o awans do Dywizji A.

Polska - Albania 120:31 (27:6, 33:12 , 27:6, 33:7)

Punkty dla Polski: Alicja Falkowska 24 (11 zb), Izabela Zdrodowska 20, Natalia Gwizdała 19, Julia Kućko 16, Natalia Ryng 11, Weronika Nowakowska 9, Julia Nielacna 9, Klaudia Niedźwiedzka 6, Ewa Bacik 4, Barbara Zieniewska 2, Julia Niemojewska 0, Patrycja Jaworska 0.

Czy Polki zdołają wywalczyć awans do Dywizji A?