Hiszpański klub upodobał sobie graczy z TBL

Río Natura Monbús Obradoiro trzeci rok z rzędu w okresie wakacyjnym dokonuje transferu zawodnika z Tauron Basket Ligi. Tym razem do hiszpańskiego klubu powędrował Adam Pechacek.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Jako pierwszy z TBL do Río Natura Monbús Obradoiro trafił Adam Waczyński. Reprezentant Polski po bardzo dobrym sezonie (2013/2014) w Treflu Sopot postanowił zrobić krok do przodu w swojej karierze i udał się do słonecznej Hiszpanii. W klubie z Galicji spędził udane dwa lata i teraz przenosi się do Unicai Malaga.

Kolejnym, który zasilił szeregi Obradoiro, był Eimantas Bendzius. Było to latem 2015 roku. Litwin do ligi ACB trafił także z zespołu Trefla Sopot. W minionych rozgrywkach zdobywał 9,1 punktu.

Od nowego sezonu w zespole z Galicji będzie występował Adam Pechacek, który ostatnio reprezentował barwy AZS-u Koszalin. Do ekipy Akademików dołączył pod koniec stycznia. Czeski środkowy dość szybko zaadoptował się do nowych warunków i praktycznie z miejsca stał się jednym z ważniejszych zawodników w ekipie Davida Dedka, a później Kamila Sadowskiego.

Pechacek w zespole z Koszalina rozegrał 17 meczów. Czech przeciętnie notował 13,4 punktu. Czech w okresie wakacyjnym był w Stanach Zjednoczonych. Szukał tam angażu w klubach NBA, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

W Hiszpanii ma sprawdzić się na tle mocniejszych rywali. Podpisał z Rio Natura Monbus Obradoiro czteroletni kontrakt.

ZOBACZ WIDEO Wszystkie siły na igrzyska, czyli bezpieczeństwo w Rio (źródło: TVP)
Czy Adam Pechacek poradzi sobie w ACB?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×