ME U-16: Polacy nadal bez wygranej w Radomiu, sytuacja jest bardzo zła

Zdjęcie okładkowe artykułu: Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Młodzi polscy koszykarze nie tak wyobrażali sobie turnieju mistrzostw Europy w Radomiu. W swoim piątym meczu ponieśli oni piątą porażkę i widmo spadku do Dywizji B mocno zajrzało im w oczy.

W tym artykule dowiesz się o:

Serbowie wydawali się być w zasięgu Polaków. Defensywa Biało-Czerwonych nie była sobie jednak w stanie poradzić z zatrzymaniem Marko Pecarskiego i to właśnie ten zawodnik zrobił w tym meczu różnicę.

Do tego spotkania średnie lidera teamu z Bałkanów wynosiły 25,8 punktu i 13,8 zbiórki na mecz. Wszyscy zatem zdawali sobie sprawę, jak groźnym jest on zawodnikiem.

Wiedzieć to jedno, wykonać to drugie. Pecarski w pojedynkę załatwił swojej drużynie wygraną i pozostanie w Dywizji A na kolejny rok. Na jego koncie znalazło się w czwartkowym meczu aż 45 punktów (17/23 z gry i 10/11 z linii rzutów wolnych) oraz 19 zbiórek.

Mimo jego znakomitej gry to Polacy prowadzili po pierwszej połowie 37:31. Po zmianie stron coś się jednak zacięło, a Serbowie przejęli inicjatywę. Trzecia kwarta okazała się kluczowa. W niej zawodnicy z Bałkanów zdobyli aż 31 punktów i pomknęli po triumf w całym meczu.

Po stronie naszej drużyny wyróżnić należy młodego Andrzeja Plutę, który w swoich statystykach zapisał 19 punktów, sześć zbiórek i tyle samo asyst.

Polacy chcąc zachować miejsce w Dywizji A w dwóch ostatnich meczach nie mogą sobie już pozwolić na porażkę. Kolejnym ich rywalem będzie przegrany z pary Łotwa - Bośnia i Hercegowina. Polska - Serbia 73:82 (22:16, 15:15, 15:31, 21:20)