ME U-16: dramat Polaków, szósta porażka w Radomiu i spadek do Dywizji B

Niestety młodzi Polacy nie zdołali przełamać się na turnieju w Radomiu i na mistrzostwach Europy ponieśli szóstą kolejną porażkę. W piątek nie podołali rywalom z Bośni i Hercegowiny, a to równoznaczne jest ze spadkiem do Dywizji B.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Mecz o życie Polacy rozpoczęli bardzo dobrze i szybko osiągnęli kilka punktów przewagi. Niestety z biegiem czasu to rywale zaczęli przejmować inicjatywę na boisku, a po raz kolejny bardzo źle nasi zagrali w trzeciej kwarcie.

W decydującej części meczu Biało-Czerwoni musieli gonić wynik i na cztery minuty przed końcem objęli nawet prowadzenie 65:61. Niestety 6 kolejnych punktów zdobyli rywale. W końcówce młodzi Polacy robili co mogli, aby obrócić jeszcze losy meczu, ale ten ostatecznie padł łupem teamu z Bałkanów.

Katem podopiecznych Daniela Puchalskiego okazał się być Amar Tiganj, który do tej pory na turnieju mógł pochwalić się zdobyczą zaledwie... 25 punktów.

Przeciwko Biało-Czerwonym zaliczył aż 27 punktów (trafiając m.in. 6 z 9 rzutów zza łuku) i zbierając 10 piłek.

Rywalem Polaków w ostatnim meczu będą Grecy, którzy w piątek przegrali 59:65 z Estończykami. Stawką tego spotkania będzie już tylko honor, aby nie zakończyć turnieju na ostatnim 16. miejscu.

Polska - Bośnia i Hercegowina 71:75 (22:14, 16:18, 17:24, 16:19)