ME U-16: wygrana na otarcie łez, Polacy kończą na 15. miejscu

Dopiero w swoim siódmym meczu na mistrzostwach Europy U-16 w Radomiu po swój pierwszy triumf sięgnęli Polacy. Podopieczni Daniela Puchalskiego na pożegnanie z Dywizją A okazali się lepsi od Greków i zajęli ostatecznie przedostatnie miejsce.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Biało-Czerwoni wygrali swój pierwszy mecz na turnieju o jeden dzień za późno. Sobotnia wygrana nad Grekami miała już bowiem dla podopiecznych Daniela Puchalskiego jedynie znaczenie prestiżowe.

Polacy tradycyjnie dobrze rozpoczęli. Skutecznie grał Przemysław Gołek, który w pierwszej połowie wykorzystał m.in. wszystkie swoje trzy próby zza łuku i uzbierał 14 punktów, a nasz team prowadził 46:35.

Tradycyjnie nasi przegrali trzecią kwartę, a w ostatniej Grecy zbliżyli się nawet na pięć punktów (70:65). W końcówce jednak dobrze zagrał Sebastian Walda, ważną trójkę trafił Andrzej Pluta i w końcu udało się wygrać.

Walda zakończył pojedynek z dorobkiem 23 punktów, a Gołek dołożył do tego 21.

Dzięki tej wygranej Biało-Czerwoni zakończyli te bardzo nieudane dla siebie mistrzostwa na 15., przedostatnim miejscu. Na siedem rozegranych meczów ekipa Puchalskiego wygrała tylko raz, na zakończenie.

W 2017 roku młodzi Polacy będą musieli walczyć w Dywizji B.

Polska - Grecja 85:74 (17:15, 29:20, 17:21, 22:18)