Wysoka porażka Energi Czarnych Słupsk w sparingu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  /
WP SportoweFakty / /

Energa Czarni Słupsk rozegrali w czwartek pierwszy sparing w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem. Za "zamkniętymi drzwiami" podopieczni Robertsa Stelmahersa wyraźnie przegrali z Polpharmą Starogard Gdański 79:99.

Nie popisali się koszykarze Energi Czarnych Słupsk w pierwszym sparingu przed nowym sezonem. Gracze Robertsa Stelmahersa wysoko ulegli Polpharmie Starogard Gdański, dla której było to pierwsze zwycięstwo w okresie przed sezonowym. Wcześniej Kociewskie Diabły dwukrotnie przegrały z Treflem Sopot.

Czwartkowy mecz w Hali Gryfia (bez udziału publiczności) od samego początku układał się po myśli gości z Kociewia, którzy już do przerwy prowadzili 57:32! Prym w ekipie Mindaugasa Budzinauskasa wiedli Anthony Miles (25 oczek) i Martynas Sajus (18).

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale Polpharma nadal kontrolowała wydarzenia na parkiecie, ostatecznie pewnie wygrywając w Słupsku 99:79.

Energa Czarni kolejny sparing rozegrają w piątek. Rywalem będzie AZS Koszalin. Polpharma w weekend rozegra z kolei dwumecz z zespołem King Szczecin.

Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański 79:99 (16:24, 16:33, 29:20, 18:22)

ECS: Ginyard 21, Blassingame 13, Kravish 13, Surmacz 10, Cesnauskis 7, Burrell 5, Davis 3, Seweryn 3, Jarmakowicz 2, Dąbrowski 2, Fuks 0

Polpharma: Miles 25, Sajus 18, Flieger 15, Hicks 13, Paliukenas 9, Mirkovic 8, Schenk 6, Michałek 5, Długosz 0, Krzywdziński 0, Davis 0, Diduszko 0.

{"id":"","title":""}

Czy Energa Czarni zdobędą medal w nadchodzącym sezonie?