Kolejny sparing za Kotwicą Kołobrzeg

Beniaminek koszykarskiej I ligi rozegrał we wtorek kolejny sparing. Kotwica Kołobrzeg pokonała debiutanta w II lidze, Gryf Goleniów 77:70.

Patryk Neumann
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka

Wyżej notowany zespół dopiero w drugiej połowie rozstrzygnął sparingowy mecz na swoją korzyść. Do przerwy nieznaczną przewagę miał beniaminek II ligi, Gryf Goleniów.

Dla ekipy prowadzonej przez Andrzeja Molendę i Marcina Zarzecznego był to trzeci sparing. Wcześniej wygrała z II-ligowym Sokołem Międzychód i uległa ze Spójni Stargard.

Dla Kotwicy Kołobrzeg był to siódmy sparing przed startem I ligi. Wcześniej dwukrotnie mierzyła się ze Spójnią (bez prowadzenia wyniku). Przegrała także dwa mecze z przedstawicielem Tauron Basket Ligi - Asseco Gdynia. Na turnieju w poznaniu pokonała natomiast Zetkamę Doral Nysa Kłodzko i nieznacznie uległa miejscowemu Biofarmowi Basket.

Ostatnim etapem przygotowań dla podopiecznych Pawła Blechacza będzie memoriał Romana Wysockiego, który w sobotę rozpocznie się w Koszalinie. W Półfinale Kotwica zmierzy się z gospodarzami, czyli AZS-em. I ligę rozpocznie natomiast od domowego starcia z GTK Gliwice.

Kotwica Kołobrzeg - Gryf Goleniów 77:70 (19:22, 11:11, 25:16, 22:21)