Stelmet BC wygrał w Toruniu

Stelmet BC Zielona Góra pewnie pokonał Polski Cukier Toruń 82:65. Tym samym podopieczni Artura Gronka odnieśli drugie zwycięstwo w okresie przedsezonowym. Najbliższy sparing zielonogórzanie rozegrają 21 września.

Karol Wasiek
Materiały prasowe / Red Cow Studio

Podopieczni Artura Gronka jedynie w pierwszej połowie mieli problemy w starciu z Polskim Cukrem Toruń. Gracze Jacka Winnickiego grali skutecznie w ataku i prowadzili do przerwy 43:38. Po wyjściu z szatni zielonogórzanie wzmocnili defensywę i pozwolili gospodarzom na zdobycie zaledwie 22 punktów.

- Twarda, agresywna obrona była kluczem do zwycięstwa - cieszył się po meczu Gronek, który był zadowolony z postawy swoich zawodników.

Po raz kolejny w Stelmecie BC najskuteczniejszym zawodnikiem był James Florence, który zdobył 20 punktów, trafiając czterokrotnie z dystansu. 15 "oczek" dołożył Karol Gruszecki.

Po stronie gospodarzy wyróżnił się Obadiah "Obie" Trotter, autor 14 punktów. Amerykanin z węgierskim paszportem również trafił cztery razy z dystansu. Nieźle zaprezentował się testowany Akselis Vairogs, który zdobył 12 "oczek".

Polski Cukier Toruń - Stelmet BC Zielona Góra 65:82 (22:21, 21:17, 10:24, 12:20)

Polski Cukier: Trotter 14 (4), Diduszko 8, Wiśniewski 8 (1), Sandul 7, Sulima 4 oraz Vairogs 12 (2), Śnieg 7, Perka 5 (1)

Stelmet BC: Florence 20 (4), Gruszecki 15 (2), Vaughn 10, 9 zb., Zajcew 10 (2), Kelati 6 oraz Moore 8 (2), Batts 8, Der 5 (1), Majchrzak 0, Polewiak 0, Krawczyk 0.

Czy Stelmet BC Zielona Góra zdobędzie mistrzostwo Polski?