Bartosz Wróbel poprowadził AGH Kraków do zwycięstwa w radomskim turnieju

Drużyna AGH Kraków wygrała turniej w Radomiu, pokonując w finale GTK Gliwice 77:68. W meczu o trzecie miejsce gospodarze, ACK UTH Rosa, musieli uznać wyższość SKK Siedlce, przegrywając 56:74.

Piotr Dobrowolski

W pierwszym sobotnim spotkaniu zagrali ze sobą pokonani z piątku. ACK UTH Rosa, już bez świetnie dysponowanego dzień wcześniej Filipa Zegzuły, jedynie w pierwszej połowie była równorzędnym rywalem dla SKK Siedlce. Po zakończeniu drugiej kwarty nieznacznie bowiem prowadziła (29:27).

Po zmianie stron sprawy w swoje ręce wzięli przeciwnicy, włączając wyższy bieg i nie tylko odrabiając straty, ale i wychodząc na pięć punktów przewagi przed ostatnimi dziesięcioma minutami. W czwartej odsłonie potwierdzili swoją wyższość nad miejscowymi, a bardzo dobrze dysponowany w ich szeregach był Rafał Król, autor 19 punktów.

ACK UTH Rosa Radom - SKK Siedlce 56:74 (12:12, 17:15, 16:23, 11:24)

UTH: Szymański 9, Stanios 8, Hajrić 8, Obarek 8, Bojanowicz 6, Parszewski 6, Szczypiński 5, Gos 4, Sadło 2

SKK: Król 19, Sobiło 13, Weres 11, Stefanik 10, Czosnkowski 8, Szymczak 5, Paul 4, Rajewicz 2, Zapert 2

***

Natomiast finał radomskiego turnieju rozpoczął się po myśli GTK, które mocno zaskoczyło KS AGH, wygrywając po pierwszej kwarcie 23:15. Ekipa spod Wawelu szybko jednak przebudziła się z chwilowego letargu, z nawiązką odrabiając straty.

Dobrą postawę kontynuowała w kolejnych fragmentach, a prym w jej szeregach wiódł kapitalnie spisujący się Bartosz Wróbel, który aż pięciokrotnie trafił z dystansu, a mecz zakończył z imponującą zdobyczą 31 punktów.

KS AGH Kraków - GTK Gliwice 77:68 (15:23, 25:16, 20:13, 17:16)

AGH: Wróbel 31, Borówka 13, Zych 8, Kalinowski 8, Maj 6, Szumełda-Krzycki 5, Podworski 4, Wasyl 2, Zgłobicki 0, Krawczyk 0, Pawlak 0, Koperski 0

GTK: Rutkowski 17, Pieloch 15, Ratajczak 12, Salamonik 8, Jędrzejewski 7, Zmarlak 4, Kołcz 3, Filipiak 2, Podólka 0.