Stelmet BC pokonał Albę Berlin!

Stelmet BC Zielona Góra odniósł trzecie zwycięstwo w okresie przedsezonowym. Mistrzowie Polski wysoko pokonali na wyjeździe Albę Berlin 92:75. Najlepszym strzelcem zespołu był Przemysław Zamojski, autor 21 punktów. Kadrowicz trafił siedem "trójek"!
Karol Wasiek
Materiały prasowe / Red Cow Studio

Stelmet BC z każdym tygodniem wygląda coraz lepiej. W środę podopieczni Artura Gronka w bardzo dobrym stylu pokonali Albę Berlin 92:75.

Zielonogórzanie, wzmocnieni już czwórką kadrowiczów, drobne problemy mieli jedynie na początku meczu. Po dziesięciu minutach gospodarze prowadzili 26:19, ale później prym na boisku wiódł już tylko Stelmet BC. Kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta, którą goście wygrali 30:18.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Przemysław Zamojski, który utrzymuje formę reprezentacyjną. W środowym meczu trafił siedem z dziewięciu rzutów z dystansu! Po 13 oczek dorzucili Karol Gruszecki i Nemanja Djurisić.

W Zielonej Górze pozostał Julian Vaughn, który zmaga się z drobnym urazem.

Alba Berlin - Stelmet BC Zielona Góra 75:92 (26:19, 17:23, 14:20, 18:30)

Alba: Kikonović 20, Radosavljević 18, Johnson 15, Milosavljević 8, Atsur 5, Carter 5, Gaffney 4, Siva 0, Giffey 0, Vargas 0.

Stelmet BC: Zamojski 21, Gruszecki 13, Djurisić 13, Hrycaniuk 12, Moore 8, Koszarek 7, Zajcew 6, Florence 5, Kelati 3, Krawczyk 3, Majchrzak 1, Der 0.

Czy Stelmet BC Zielona Góra obroni mistrzostwo Polski?