PGE Turów Zgorzelec najlepszy w memoriale im. Andrzeja Kowalczyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe
Materiały prasowe

PGE Turów Zgorzelec triumfował w I memoriale Andrzeja Kowalczyka. W finale podopieczni Mathiasa Fischera pokonali BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 79:74.

W niedzielę najpierw rozegrano spotkanie o trzecie miejsce w memoriale im. Andrzeja Kowalczyka. Polfarmex Kutno pokonał TBV Start Lublin 77:69. Obie ekipy tym meczem zakończyły okres przygotowawczym przed sezonem 2016/2017. Kutnianie w sobotę zagrają w Słupsku, z kolei lublinianie 11 października zmierzą się z King Szczecin.

W wielkim finale zmierzyły się BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (gospodarz) i PGE Turów Zgorzelec. Lepiej spotkanie rozpoczęli goście ze Zgorzelca, którzy do przerwy wypracowali sobie 14 punktową przewagę. Prym w drużynie Mathiasa Fischera wiódł Michael Gospodarek (19 oczek w całym meczu). 18 dołożył Denis Ikovlev. W drugiej połowie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Przed czwartą kwartą udało się zniwelować przewagę do siedmiu oczek. Następnie goście nie potrafili przez... siedem minut zdobyć punktów, co skrzętnie wykorzystała "Stalówka", która wyszła na prowadzenie 70:68. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali zgorzelczanie, którzy triumfowali 79:74.   Polfarmex Kutno - TBV Start Lublin 77:69 Polfarmex:

Fraser 16, Grochowski 12, Wallace 12, Bartosz 11, Gabiński 10, Jarecki 9, Kowalczyk 5, Salasz 2, Berisha 0, Sobczak 0,Kobus 0,Pruefer 0 TBV Start: Wiggins 18, Grzeliński 13, Peterson 9, Dłoniak 8, Małecki 8, Trojan 6, Dłoniak 5, Ciechociński 2.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Turów Zgorzelec 74:79 (20:24, 21:31, 20:13, 13:11) BM Slam Stal: Szewczyk 15, Johnson 14, Nikołow 12, Chanas 10, Majewski 8, Koreniuk 5, Jefferson 4, Troupe 4, Ochońko 2, Zębski 0. PGE Turów: Gospodarek 19, Ikovlev 18, Jackson 9, Michalak 9, Archibeque 7, Kostrzewski 7, Erves 6, Lichnowski 4, Bochno 0, Borowski 0.

{"id":"","title":""}