PKM Duda PWSZ Leszno- MUKS Poznań (relacja)

Mecz do jednej bramki - tak pokrótce można by streścić pojedynek pomiędzy leszczyńskim zespołem, a beniaminkiem z Poznania. Kto liczył na emocje i zacięty mecz, ten niestety srogo się zawiódł. Choć sam mecz, do nudnych, na pewno nie należał.

Tomasz Janowicz

Przez pierwszą kwartę i kilka minut drugiej, młody i ambitny zespół MUKS Poznań, starał się jak mógłby, by nie stracić zbyt dużo do przeciwnika punktów i próbować jeszcze w końcówce, co nieco ugrać. Leszczynianki jednak od połowy drugiej ćwiartki zaczęły wyraźnie dominować na parkiecie. Do przerwy, co prawda udało im się odskoczyć tylko na 11 punktów, ale już w drugiej połowie pokazały, kto nadaje tempo gry w tym spotkaniu oraz kto ten mecz z pewnością wygra.

Trzecia kwarta, zakończyła się bowiem pogromem przyjezdnych 22:4. W kolejnej odsłonie trener leszczynianek, stopniowo puszczał do gry głębokie rezerwy. Walecznie grające przyjezdne nawet w tym układzie, nie były jednak w stanie, poprawić niekorzystnego dla siebie wyniku. Koszykarki z Leszna zwiększyły jeszcze przewagę o kolejne 2 punkty, w stosunku do wyniku, po 3 kwarcie. Ostatecznie mecz zakończył się planowanym zwycięstwem gospodarzy 83:52, choć na taki wynik mało, kto z kibiców wcześniej liczył.

W zespole gospodarzy, w ataku, bardzo dobrze zagrała Agnieszka Budnik, natomiast Martyna Koc, brylowała w zbiórkach. Swoje tradycyjne trzy grosze do wygranej, dołożyły szczególnie Ryan Coleman i Edyta Krysiewicz. Także Anna Talarczyk pokazała, że może zagrać na wysokim poziomie z pozycji zmienniczki.
Wśród poznanianek tylko Okeisha Howard i Paulina Antczak zagrały na dobrym poziomie. Natomiast Agnieszka Skobel pokazała się z dobrej strony, notując 13 zbiórek.

PKM Duda PWSZ Leszno- MUKS Poznań 83:52
(23:18, 16:10, 22:4, 22:20)

Punkty:

Duda: Agnieszka Budnik 16, Anna Talarczyk 14, Ryan Coleman 13, Edyta Krysiewicz 12, Agnieszka Makowska 9, Martyna Koc 9, Daria Mieloszyńska 6, Anna Krzywicka 2, Monika Soroczyńska 2, Agnieszka Król 0.

MUKS: Okeisha Howard 21, Paulina Antczak 11, Agnieszka Skobel 6, Adrianna Najtkowska 4, Ilona Mądra 4, Żaneta Durak 2, Marijana Ivovic 2, Martyna Mićków 2, Katarzyna Rezler 0, Paulina Furmańczak 0, Justyna Nieznalska 0, Barbara Skowronek 0.