Derbowy pogrom w Inowrocławiu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  /
WP SportoweFakty / /

Zazwyczaj spotkania derbowe przynoszą wiele emocji. Tym razem jednak w lokalnej potyczce Noteć Inowrocław bez problemów wysoko pokonała Astorię Bydgoszcz 89:62.

W ostatnich latach potyczki pomiędzy drużynami z Inowrocławia i Bydgoszczy były niezwykle zacięte, a rezultat przeważnie rozstrzygał się w ostatniej kwarcie. Tym razem również zanosiło się na sporo emocji, gdyż obie ekipy nie najlepiej rozpoczęły tegoroczny sezon, gdyż tylko koszykarze Noteci zanotowali jedno zwycięstwo i to nad przeciętnym beniaminkiem z Krakowa. Ich lokalni rywale zza miedzy jeszcze tego nie zrobili.

Mecz miał też inne smaczki. W ekipie gospodarzy występują Mikołaj Grod oraz Marcin Kowalewski, którzy mają za sobą roczne epizody w bydgoskiej drużynie. I to właśnie ci dwaj zawodnicy byli w sobotę główni architektami triumfu inowrocławskiej ekipy. Zwłaszcza doświadczony Kowalewski zanotował kapitalne zawody. Skrzydłowy Noteci rzucił 33 punkty, trafił pięć razy zza linii 6,75 centymetrów oraz zanotował aż dziesięć zbiórek. Natomiast Grod rzucił 17 punktów.

Przewaga Noteci pod koszem zadecydowała właściwie o losach całego pojedynku. Chociaż w pierwszej kwarcie nieznacznie przeważali gospodarze, to w drugiej odsłonie podopieczni Łukasza Żytki zrobili rywalom prawdziwe trzęsienie ziemi. Tę część gry inowrocławianie wygrali aż 33:9, co zadecydowało o ich zwycięstwie w całym pojedynku. Fatalnie spisujących się gości stać było tylko na triumf w ostatniej kwarcie, kiedy było już właściwie po zawodach.

I na tym właściwie wszystkie emocje w tym spotkaniu się skończyły. Żal było tylko grupki najwierniejszych fanów Astorii, którzy w zimny październikowy wieczór pofatygowali się do hali na Rąbinie. W znacznie lepszych humorach byli miejscowi koszykarze, których także wspierał coraz liczniejszy klub kibica. Wraz z coraz lepszymi wynikami na meczach zawodnicy Łukasza Żytki pojawia się coraz więcej fanów, spragnionych basketu na wysokim poziomie.

Przed następnymi meczami w lepszym położeniu są też inowrocławianie, którzy mają już na koncie dwa zwycięstwa. Bydgoszczan w między czasie czekają jeszcze dwa pojedynki wyjazdowe z rzędu.

KSK Noteć Inowrocław - Astoria Bydgoszcz 89:62 (18:15, 33:9, 23:20, 15:18)

Noteć: Kowalewski 33 (10 zb.), Adamczewski 17, Grod 17, Pochocki 8, Szczepanik 5, Jaśtak 3, Maciejewski 3 (10 as.), Lisewski 2, Sroczyński 1, Wierzbicki 0.

Astoria: Dąbek 17, Bierwagen 12, Gospodarek 12, Szyttenholm 6, Czyżnielewski 4, Fatz 4, Stalicki 3, Barszczyk 2, Mikołaj Motel 2, Maksymilian Motel 0, Laydych 0.