Francja: 11 punktów Aarona Cela

Z dobrej strony w III kolejce ligi francuskiej pokazał się Aaron Cel. Reprezentant Polski zdobył 11 punktów, ale jego BCM Gravelines-Dunkerque przegrał na wyjeździe z JDA Dijon 79:85.

Karol Wasiek

W okresie letnim Aaron Cel zamienił AS Monaco na BCM Gravelines-Dunkerque. Reprezentant Polski swoją decyzję motywował tym, że znacząco wzrośnie jego rola w zespole. I tak też się dzieje. W III kolejce ligi francuskiej zawodnik spędził na parkiecie 30 minut, mimo że mecz z JDA Dijon rozpoczął na ławce rezerwowych.

Cel zdobył 11 punktów, trafiając 5 z 10 rzutów z gry. Do swojego dorobku dołożył także pięć zbiórek. Jego dobry występ nie uchronił jednak drużyny przed porażką. To już druga przegrana BCM Gravelines-Dunkerque w tym sezonie.

Nowy zespół Cela z bilansem 1:2 zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli. Liderem jest AS Monaco, były pracodawca reprezentanta Polski. SIG Strasbourg z A.J. Slaughterem w składzie zajmuje dopiero 17. lokatę (bilans 0:3).

JDA Dijon - BCM Gravelines-Dunkerque 85:79