Piotr Pamuła: Na początku nie było odpowiedzi na zaczepki rywali

Piotr Pamuła ma za sobą udany występ w starciu jego MKS-u Dąbrowa Górnicza z TBV Start Lublin. Kapitan dąbrowskiego zespołu zaliczył 13 oczek i 6 asyst, a MKS triumfował 92:72. Sam zawodnik nie do końca był jednak zadowolony z gry zespołu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Materiały prasowe / Adrianna Antas / MKS Dąbrowa Górnicza

- Cieszymy się że wygraliśmy ten mecz, aczkolwiek bardzo źle go zaczęliśmy - komentuje Piotr Pamuła, rzucający zespołu MKS Dąbrowa Górnicza.

Kapitan drużyny zdaje sobie doskonale sprawę, że początek pojedynku z TBV Startem Lublin nie wyglądał tak, jak powinien. - Na początku meczu brakowało nam agresywności, brakowało penetracji pod kosz. Nie było odpowiedzi na powiedzmy zaczepki zespołu z Lublina. Oni grali agresywnie, a my niekoniecznie - dodał.

Początek meczu faktycznie nie wyglądał dobrze od strony MKS-u. To rywale grali odważnie i agresywnie, a wszystko napędzał Doug Wiggins. Ważnym momentem okazała się 22 minuta, kiedy to wspomniany Wiggins popełnił czwarte przewinienie.

- Lublin wyszedł bardzo agresywnie co później chyba się na nich nieco odbiło - uważa Pamuła. - Korzystaliśmy potem z ich przewinień, mam tutaj na myśli głównie Kerrona (Johnsona - dop. red.), który dzięki temu wykonywał dużo rzutów wolnych.

Dąbrowianie zdecydowanie odmienili swoją grę po przerwie. Drugie dwadzieścia minut rozegrali już tak, jak oczekiwałby tego szkoleniowiec Drażen Anzulović. - Zaczęliśmy grać tak, jak powinniśmy. Graliśmy dużo pod kosz, wymuszaliśmy  przewinienia, stawaliśmy na linii rzutów wolnych. Ważna była też wygrana deska, która również zafunkcjonowała dopiero po przerwie - komentuje kapitan MKS-u.

Ekipa z Zagłębia ma na swoim koncie dwa mecze i dwa zwycięstwa - dokładnie tak MKS chciał wejść w sezon 2016/2017. Na tym jednak nie koniec. Dąbrowianie kolejne dwa mecze również rozegrają we własnej hali, jednak rywale wyglądają na zdecydowanie silniejszych.

Już w piątek w hali Centrum pojawi się Anwil Włocławek, z kolei w kolejny wtorek Polski Cukier Toruń. - Zaczynamy jeszcze cięższe mecze i trzeba zapomnieć o tych pierwszych spotkaniach. To będą ciężkie mecze i musimy być do nich odpowiednio przygotowani - zakończył Pamuła.

Czy MKS pokona w piątek Anwil Włocławek?