Genialny finisz Trefla! Znakomity Ireland i Rosa bez wygranej w Ergo Arenie

Kapitalny spektakl stworzyli koszykarze Trefla Sopot oraz Rosy Radom. W Ergo Arenie wszystko układało się po myśli wicemistrzów Polski, jednak w końców to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali 85:82.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Adam Warżawa

Jeszcze pięć minut przed końcową syreną Rosa prowadziła w Ergo Arenie 79:69 i nic nie zapowiadało na to, żeby coś mogło się wicemistrzom Polski złego stać w tym spotkaniu.

Podopieczni Wojciecha Kamińskiego jednak stanęli, a do ofensywy ruszył nie kto inny, jak lider Trefla Anthony Ireland. Sopocianie powoli niwelowali straty, a dwa decydujące ciosy zadali w 39 minucie spotkania. Najpierw zza łuku celnie przymierzył Jakub Karolak, a po chwili jego wyczyn poprawił Filip Dylewicz.

W tym momencie gospodarze prowadzili 83:81. W końcówce dwa rzuty wolne wykorzystał Ireland i Rosa miała kilkanaście sekund na doprowadzenie do dogrywki. Zza łuku próbowali trafić Tyrone Brazelton i Damian Jeszke. Żaden z tych rzutów nie znalazł jednak drogi do kosza i wygrana Trefla stała się faktem.

Sopocianie po raz kolejny triumf zapewnili sobie w końcówce. Podobnie było w wygranym meczu w Ostrowie Wielkopolskim. Tam Ireland niemal w pojedynkę załatwił sprawę. Tutaj z pomocą przyszły wielkie rzuty Karolaka i Dylewicza.

Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie amerykańska strzelba Trefla trzymała sopocian przez większość meczu w grze i to jemu należą się największe słowa uznania.

Po stronie Rosy od początku bardzo dobrze grał Tyrone Brazelton. Ten długo szukał wsparcia wśród kolegów, a gdy w końcu znalazł je w osobach Michała Sokołowskiego i Gary'ego Bella Rosa zdołała odskoczyć nawet na 14 punktów. W 34 minucie wicemistrzowie Polski prowadzili bowiem 78:64.

Trefl Sopot - Rosa Radom 85:82 (17:24, 25:14, 19:27, 24:17)

Trefl: Anthony Ireland 28, Jakub Karolak 15, Artur Mielczarek 10, Nikola Marković 10, Michał Kolenda 5, Piotr Śmigielski 4, Marcin Stefański 4, Filip Dylewicz 4, Pedja Stamenković 2.

Rosa: Tyrone Brazelton 20, Gary Bell 15, Michał Sokołowski 13, Damian Jeszke 11, Darnell Jackson 9, Kim Adams 6, Robert Witka 4, Maciej Bojanowski 4, Filip Zegzuła 0, Łukasz Bonarek 0.