Solidny występ Adama Waczyńskiego

Unicaja Malaga pokonała Zenit Sankt Petersburg 93:86 w rozgrywkach Pucharu Europy. Jednym z architektów tego zwycięstwa był Adam Waczyński, autor 11 punktów.

Karol Wasiek
Dla Unicai Malaga była to druga wygrana w rozgrywkach Pucharu Europy. Zespół z Andaluzji po dość wyrównanym spotkaniu pokonał Zenit Sankt Petersburg 93:86.

Kluczowa dla losów meczu była końcówka trzeciej kwarty. Wtedy gospodarze uciekli Rosjanom na dziesięć punktów różnicy. Co prawda goście ambitnie walczyli o wygraną do samego końca, ale ostatecznie musieli uznać wyższość ekipy Joana Plazy.

Unicaję do zwycięstwa poprowadził Jamar Smith, autor 22 punktów. Po 18 oczek zdobyli z kolei Kyle Fogg i Carlos Suarez. Swój wkład w wygraną miał także Adam Waczyński.

Reprezentant Polski w ciągu 19 minut spędzonych na parkiecie zdobył 11 punktów, trafiając 5 z 8 rzutów z gry. Do swojego dorobku dołożył trzy asysty.

Unicaja Malaga z bilansem 2:2 zajmuje trzecie miejsce w grupie C.

Unicaja Malaga - Zent Sankt Petersburg 93:86

Czy Adam Waczyński w ciągu trzech lat zagra w Realu bądź Barcelonie?