NCAA: 9 punktów Macieja Bendera

W poniedziałek w nocy swój drugi występ na parkietach uniwersyteckich w USA zanotował Polak Maciej Bender, a jego zespół znów wygrał.

Stanisław Grabowski
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka
West Virginia Mountaineers bez najmniejszych kłopotów rozgromili u siebie Mississippi Valley State Delta Devils 107:66 prowadząc już bardzo wysoko do przerwy 64:28. Debiutujący w tym sezonie na parkietach NCAA Maciej Bender w ciągu 10 minut gry zapisał na swoim koncie 9 punktów, zbiórkę i asystę. Polak trafił 3/4 rzutów z gry (w tym 1/1 za 3) oraz 2 z 4 rzutów osobistych. Drużyna naszego skrzydłowego odniosła tym samym już drugie zwycięstwo.

Natomiast w niedzielę w nocy Cal Poly znów bez udziału Jakuba Nizioła (czeka na swoje premierowe spotkanie) przegrała na wyjeździe z Arizona State 74:96.

Czy Maciej Bedner ma szanse na więcej minut w West Virginia?