Udany rewanż Polek. Promyk nadziei przed meczem eliminacyjnym?

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński /
PAP / Maciej Kulczyński /

Polskie koszykarki wygrały rewanż z Niemkami. W drugim meczu sparingowym w Wałbrzychu Biało-Czerwone pokonały nasze zachodnie sąsiadki 74:57. Najskuteczniejszą koszykarką w naszych barwach okazała się Agnieszka Skobel.

W tym artykule dowiesz się o:

Przebywające na zgrupowaniu w Wałbrzychu Polki mają za sobą drugi mecz z Niemkami. Ten czwartkowy występ był w ich wykonaniu zdecydowanie lepszy w porównaniu z pierwszą konfrontacją i zakończył się pewnym triumfem podopiecznych Teodora Mołłowa.

Tym razem Biało-Czerwone dobrze weszły w mecz i już po pierwszej kwarcie miały aż 13 punktów przewagi. W drugiej dołożyły kolejne trzynaście "oczek" i do szatni schodziły przy prowadzeniu 47:21.

Po przerwie nasze reprezentantki kontrolowały wynik, prowadząc rekordowo w 31 minucie aż 68:38. W końcówce Niemki zaliczyły zryw, notując serię 14:0 zmniejszając nieco straty. Meczu już jednak nie były w stanie uratować.

Polki do sukcesu poprowadziły najbardziej doświadczone w kadrze. Agnieszka Skobel wywalczyła 19 punktów, a oczko mniej pojawiło się na koncie Aleksandry Pawlak.

{"id":"","title":""}

Wśród pokonanych zabrakło Svenji Greunke, która w środę była najlepiej punktującą koszykarką reprezentacji Niemiec.

Pojedynki z Niemkami były jednym z elementów przygotowań do meczu eliminacyjnego z Belgijkami, które rozegrane zostanie w środę 23 listopada w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

Reprezentacja Polski - Reprezentacja Niemiec 74:57 (24:11, 23:10, 19:17, 8:19) Polska:

Agnieszka Skobel 19, Aleksandra Pawlak 18, Roksana Schmidt 9, Agnieszka Śnieżek 6, Magdalena Szajtauer 6, Monika Radomska 6, Julia Adamowicz 3, Sylwia Bujniak 3, Kamila Podgóna 3, Kamila Poboży 1, Paulina Żukowska 0, Amalia Rembiszewska 0.

Niemcy: Finja Schaake 15, Sonja Greinacher 10 (10 zb), Katharina Fikiel 10, Stephanie Wagner 8, Svenja Brunckhorst 7, Levke Brodersen 4, Alina Hartmann 3, Laura Hebecker 0, Lena Bradaric 0, Kimberly Pohlmann 0, Ilka Hoffman 0.

Czy Polki zagrają na Women EuroBasket 2017?