NCAA: Jakub Nizioł lepszy od Macieja Bendera

We wtorek w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA wystąpiło dwóch Polaków. Niestety tylko jeden z nich mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Stanisław Grabowski
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka
West Virginia Mountaineers pokonała na własnym parkiecie Radford 84:57 odnosząc już dziesiątą wygraną w bieżącym sezonie na jedenaście rozegranych spotkań. Maciej Bender przebywał w tym pojedynku na parkiecie 12 minut i w tym czasie zanotował 3 punkty (1/2 za 1, 1/3 za 2, 0/1 za 3), 4 zbiórki i 2 bloki. 17 "oczek" dla zwycięzców zdobył Esa Ahmad, a 15 dodał Jevon Carter.

Pomimo 6 punktów Jakub Nizioł jego Cal Poly przegrało na wyjeździe z uczelnią Washington Huskies 61:77. Do przerwy zespół naszego debiutanta prowadził 37:36, jednak słaba druga połowa spowodowała, iż gracze Mustangs zanotowali już siódmą porażkę na dwanaście pojedynków. Polak trafił 2 z 3 rzutów za 3 i dołożył do swojego dorobku jedną zbiórkę.

Kto zrobi większe postępy grając w lidze NCAA?