Po 27. kolejce ACB

Po 27. kolejkach ACB na fotelu lidera nadal zasiada TAU Ceramica Vitoria, zaś pozycję wicelidera w dalszym ciągu zajmuje Regal FC Barcelona, która doznała jednak w miniony weekend porażki z Ricoh Manresą. Poza tym wygrywały ekipy Unicaji Malaga, Realu Madryt, Kalise Gran Canarii, Estudiantesu Madryt, Cajasol Sewilli i CAI Saragossy.

Zespół tygodnia:
Ricoh Manresa i Cajasol Sewilla - Podopieczni Jaume Ponsarnaua stanęli przed arcytrudnym zadaniem pokonania wicelidera tabeli, zespołu Regalu FC Barcelona. Ostatecznie, choć potrzebowali do tego aż czterech dogrywek, okazali się lepsi od Katalończyków 122:117 i tym samym są coraz bliżej awansu do fazy play-off. Cajasol Sewilla zaś pokonała drużynę CB Murcji i tym samym oddaliła widmo relegacji w obecnym sezonie. Zespół Michała Ignerskiego po raz pierwszy w tym sezonie opuścił strefę spadkową, a co ciekawsze, dokonali tego kosztem Murcji.

MVP tygodnia:
Guillem Rubio (Ricoh Manresa) - Hiszpański skrzydłowy spędził na parkiecie 34 minuty, w ciągu których zdobył 34 punkty, zebrał 7 piłek i w rankingu evaluation uzyskał wynik 37. Trafiając 15 na 16 wolnych przesądził o zwycięstwie swojego zespołu nad ekipą Barcelony. Dzięki swojemu występowi Rubio triumfował również w kategorii "Hiszpański koszykarz tygodnia".

Wydarzenie tygodnia:
239 punktów rzuconych przez oba zespoły podczas meczu Ricoh - Barcelona. Derbowy pojedynek zakończył się dopiero po dodatkowych dwudziestu minutach, na które złożyły się cztery dogrywki. Najwięcej minut na parkiecie spędzili: Fran Vazquez (51) i Juan Carlos Navarro (47) z Barcelony oraz Javier Rodriguez (44) z Ricoh.