Euroliga: niesamowity rollercoaster w Stambule

Niesamowite zwroty akcji i napięcie niemal do ostatniej syreny. Tak wyglądał czwartkowy mecz Fenerbahce Stambuł z Olympiakosem Pireus. Pewnie wygrało natomiast CSKA Moskwa, które gościło Maccabi Tel Awiw.

Niesamowitą huśtawkę nastrojów zaserwowali swoim fanom gracze Fenerbahce. Turecki team po pierwszej połowie prowadził różnicą sześciu oczek, jednak trzecią kwartę przegrał aż... 7:22.

W decydujących minutach Olympiakos miał nawet 11 punktów przewagi, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął zdecydowany MVP spotkania Bogdan Bogdanović. Serb w całym meczu zaliczył 27 oczek (z czego 10 w ostatniej ćwiartce), a wicemistrzowie Euroligi zdołali wrócić do meczu i rozstrzygnąć go na swoją korzyść!

Zgodnie z planem wygrało CSKA Moskwa. Broniący tytułu zawodnicy ze stolicy Rosji tradycyjnie pokazali kawał dobrej, ofensywnej koszykówki, wśród której prym wiódł doskonały Nando De Colo.

Francuz zaliczył 29 punktów wykorzystując 9 z 15 rzutów z gry i wszystkie dziewięć rzutów wolnych. To jego dyspozycja pozwoliła CSKA od początku spotkania wypracować kilka punktów przewagi.

Maccabi walczyło dzielnie. W drugiej kwarcie zaaplikowało rywalom aż 34 punkty, ale i to nie wystarczyło. Dodatkowo w starciu tym musiało sobie radzić bez Andrewa Goudelocka.

Ważny triumf w Mediolanie odniosła FC Barcelona Lassa. Duma Katalonii gdzieś tam nadal ma nadzieję na udział w fazie play-off, ale żeby tak się stało, nie może pozwolić sobie już na pomyłkę.

Zwycięstwo na włoskiej ziemi Barca zapewniła sobie trzecią kwartą, którą wygrała 24:10. W ostatniej części kontrolowała wynik do samego końca.

Wyniki czwartkowych meczów 23. kolejki Euroligi:

CSKA Moskwa - Maccabi Tel Awiw 93:81 (De Colo 29, Hines 14, Teodosic 11, Kurbanov 10 - Landesberg 19, Rudd 14, Iverson 12, Smith 11, Segev 10)

Fenerbahce Stambuł - Olympiakos Pireus 67:64 (Bogdanović 27, Datome 17 - Green 17, Papanikolaou 13, Printezis 10)

Crvena Zvezda Belgrad - Galatasaray Stambuł 77:58 (Lazic 17, Kuzmic 16, Simonovic 12, Jenkins 11, Thompson 10 - Micov 11)

EA7 Emporio Armani Mediolan - FC Barcelona Lassa 78:83 (Abass 14, Cinciarini 11, Macvan 10, Kalnietis 10 - Tomić 19, Koponen 16, Vezenkov 13, Rice 10)