NCAA: Przemysław Karnowski otarł się o double-double

W sobotę wieczorem na akademickich parkietach zaprezentował się Przemysław Karnowski, rozgrywając dobre zawody, a jego zespół odniósł wysokie zwycięstwo.

Stanisław Grabowski
Getty Images / William Mancebo
Gonzaga Bulldogs wygrała spotkanie ćwierćfinałowe w swojej konferencji pokonując wysoko uczelnię Pacific Tigers 82:50. Do przerwy zespół Przemysława Karnowskiego prowadził tylko 27:25. Polski center w tym starciu przebywał na parkiecie 26 minut i zanotował w tym czasie 9 punktów (4/7 za 2, 1/2 za 1), 9 zbiórek, 2 asysty i blok. 22 "oczka" dla zwycięzców zdobył Jordan Matthews, a 20 dołożył Nigel Williams-Goss.

Spotkanie półfinałowe Gonzaga rozegra we wtorek, a rywalem będzie Santa Clara.

W pojedynku Cal Poly Mustangs z UC Santa Barbara (44:57) nie wystąpił Jakub Nizioł. Podobnie jak w rywalizacji Penn Quakers - Harvard Crimson (75:72) zabrakło Jakuba Mijakowskiego.

Czy Gonzaga Bulldogs wygra rywalizację w swojej konferencji?