Młodzież z Asseco bez szans w starciu z PGE Turowem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty

W pierwszym niedzielnym meczu PGE Turów Zgorzelec pewnie pokonał Asseco Gdynia 100:79. Była to już 11. wygrana przygranicznego zespołu we własnej hali.

Ofensywna strzelanina w Zgorzelcu dla PGE Turowa, który po raz czwarty w tym sezonie osiągnął 100 punktów. Co ciekawe, równo z końcową syreną wynik ustalił Brandon Brown, nowy nabytek przygranicznej drużyny. W ekipie Asseco zabrakło już Filipa Matczaka, który przeniósł się do Stelmetu Zielona Góra.

Podopieczni Mathias Fischer prowadzili od samego początku i z każdą kolejną minutą powiększali prowadzenie. Gospodarze początkowo grali wyłącznie pod kosz, gdzie siłą fizyczną imponowali Uros Nikolic i Kirk Archibeque. Obaj rośli centrzy do przerwy mieli już w sumie ponad 20 punktów, a PGE Turów prowadził różnicą nawet 14 punktów.

Emocje zakończyły się na początku trzeciej odsłony. Zgorzelczanie rozpoczęli tę część od serii 12:0 i prowadzili nawet 61:35. Asseco pierwsze punkty z gry zdobyło dopiero po sześciu minutach i zrobił to debiutujący w PLK Karol Kamiński.

Gdynianie nie mieli wiele do powiedzenia w niedzielnym starciu, choć kilka ciekawych akcji pokazał Marcel Ponitka a w czwartej kwarcie trójkami popisywał się Bartosz Jankowski. Trener Przemysław Frasunkiewicz dał pograć wszystkim swoim zawodnikom, wśród których być może już wkrótce objawi się następca Matczaka - lidera zespołu, grającego już dla mistrzów Polski.

Nikolić okazał się najlepszym strzelcem meczu z 21 punktami i dziewięcioma zbiórkami. 18 oczek dołożył Michał Michalak, który trafił cztery trójki. Wśród pokonanych najlepiej spisał się Przemysław Żołnierewicz, autor 15 punktów.

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Gdynia 100:79 (25:20, 24:15, 21:16, 30:28)

Turów: Uros Nikolic 21, Michał Michalak 18, Kirk Archibeque 15, Denis Ikovlev 12, Tweety Carter 11, Brandon Brown 9, Bartosz Bochno 6, David Jackson 5, Kacper Borowski 0, Michał Gospodarek 0, Michał Lichnowski 0, Paweł Kardasz 0.

Asseco: Przemysław Żołnierewicz 15, Piotr Szczotka 12, Marcel Ponitka 10, Mikołaj Witliński 10, Krzysztof Szubarga 9, Bartosz Jankowski 9, Filip Put 5, Karol Kamiński 4, Mariusz Konopatzki 3, Wojciech Czerlonko 2, Michał Kołodziej 0, Łukasz Frąckiewicz 0.