NCAA: Przemysław Karnowski w Final Four!

W sobotę późnym wieczorem Przemysław Karnowski i jego Gonzaga awansowała do Final Four bieżących rozgrywek NCAA pokonując pewnie uczelnię Xavier 83:59.

Stanisław Grabowski
Reuters / James Snook-USA TODAY Sports
Gonzaga Bulldogs (36-1, nr 1 West Region) w fazie Elite Eight podczas March Madness w lidze NCAA rozegrała wielki pojedynek przeciwko Xavier Musketeers (24-14, nr 11 West Region) prowadząc przez większość spotkania i ostatecznie pokonując rywali bardzo wysoko 83:59.

Do przerwy ekipa Przemysława Karnowskiego prowadziła już 49:39, a w drugich dwudziestu minutach jeszcze powiększyła przewagę nad rywalem. Polski center spędził na parkiecie 20 minut w tym pojedynku zapisując na swoim koncie 5 punktów (2/4 za 2, 1/3 za 1), 3 zbiórki, 3 asysty, przechwyt i blok. W zwycięskiej ekipie wyróżnił się najlepszy w ich szeregach Nigel Williams-Goss, autor 23 "oczek". 19 dodał Johnathan Williams.

W drugim pojedynku o wielką czwórkę Oregon Ducks (33-5, nr 3 Midwest Region) niespodziewanie okazał się lepszy od Kansas City Jayhawks (31-5, nr 1 Midwest Region) 74:60. W pozostałych meczach o Final Four w niedzielę South Carolina Gamecocks (25-10, nr 7 East Region) zmierzy się z Florida Gators (27-8, nr 3 East Region), a Kentucky Wildcats (32-5, nr 2 South Region) z North Carolina Tar Heels (30-7, nr 1 South Region).

Spotkanie Final Four zostaną rozegrane 1 kwietnia, a wielki finał 3 kwietnia.

Czy Gonzaga Bulldogs zagra w wielkim finale NCAA?