Play out I ligi: Resovia zdegradowana

Koniec marzeń na pozostanie w pierwszej koszykarzy Resovii Rzeszów. W sobotę po raz trzeci ulegli oni Sudetom Jelenia Góra i żegnają się z zapleczem ekstraklasy. Bliżej pozostania w I lidze są Akademicy z Katowic, którzy w pierwszym spotkaniu przed własną publicznością wygrali z AZS-em Kalisz 66:58. Pierwsze zwycięstwo nad Zniczem Pruszków zanotowały rezerwy Asseco Prokomu. Sopocianie wygrali we własnej hali 78:76.

Mateusz Kołodziej

Na nic zdał się pościg rzeszowskich koszykarzy, którzy wysoko wygrali ostatnią kwartę z Sudetami Jelenia Góra 27:14. Wysoko przegrana pierwsza połowa (30:46) sprawiła, że rzeszowianie po raz trzeci okazali się gorsi od Sudetów Jelenia Góra i opuszczają oni szeregi pierwszoligowców. Dla zwycięzców 23 punkty zdobył Rafał Niesobski.

Atut własnej hali wykorzystali za to katowiccy Akademicy, którzy w pierwszym spotkaniu przed własną publicznością wygrali z AZS-em Kalisz 66:58 i wyszli na prowadzenie 2:1. Po raz kolejny najskuteczniejszy w ich szeregach okazał się Artur Donigieiwcz, który tym razem zapisał na swoim koncie 18 punktów.

Bardzo blisko zapewnienia sobie utrzymania byli koszykarze Znicza Basket Pruszków. Pruszkowianie przez długi okres czasu prowadzili w Sopocie z rezerwami Asseco Prokomu, jednak to gospodarze w ostateczności cieszyli się z wygranej.

Sobotnie wyniki Play out I ligi koszykarzy:

AZS AWF Katowice - AZS PWSZ OSRiR Kalisz 66:58 (22:16, 12:14, 15:16, 17:12) - stan rywalizacji 2:1

Resovia Rzeszów - Sudety Jelenia Góra 79:80 (16:24, 14:22, 22:20, 27:14) - stan rywalizacji 0:3

Asseco Prokom II Sopot - Znicz Basket Pruszków 78:76 (20:21, 9:15, 23:18, 26:22) - stan rywalizacji 1:2