Polonia 2011 już w półfinale

Polonia 2011 awansowała do półfinału play off. W trzecim meczu ćwierćfinałowym stołeczny zespół pokonał na wyjeździe Żubry Białystok 98:91.

W tym artykule dowiesz się o:

- W pierwszej połowie zagraliśmy maksymalnie skoncentrowani, co pozwoliło nam osiągnąć wysoką przewagę - powiedział trener Mladen Starcević. - Po przerwie było dużo trudniej, bo Żubry trafiły aż 12 razy za trzy punkty. W pewnym momencie prowadziliśmy już tylko czterema punktami, ale udało się zwyciężyć.

Koszykarze Polonii 2011 tak jak chcieli rozstrzygnęli rywalizację z Żubrami w trzech meczach. Dla młodego zespołu awans do półfinału play off to już ogromny sukces. Teraz przed podopiecznymi Mladena Starcevicia ostatni i najważniejszy etap sezonu 2008/2009 - mecze o awans do ekstraklasy. Gra znowu toczy się do trzech zwycięstw.

W półfinałowej rywalizacji Polonia 2011 zagra z Intermarche Zastalem Zielona Góra, który również w trzech meczach okazał się lepszy od Siarki Tarnobrzeg. Pierwsze dwa spotkania odbędą się 18 i 19 kwietnia w Warszawie.

Żubry Białystok - Polonia 2011 Warszawa 91:98 (16:20, 13:27, 30:24, 32:27)

Żubry: Kujawa 15, Bet 9, Brzozowski 11, Konare 17, Jagoda 9, Zakrzewski 10, Zabielski 1, Misiewicz 14, Busz 5.

Polonia 2011: Śnieg 17, Berisha 20, Mokros 3, Bartosz 9, Kolowca 1 - Jankowski 13, Lewandowski 3, Pamuła 12, Karwowski 16, Sulima 4.

Stan rywalizacji: 0-3.