Dogrywka w Bydgoszczy, Wisła Can-Pack już w finale!

Artego Bydgoszcz ponownie było blisko wygranej, a musiało obejść się smakiem. Wisła-Can Pack zaliczyła kapitalny finisz czwartej kwarty, a w dogrywce była już nie do zatrzymania. Krakowianki wygrały 68:60 i awansowały do finałów BLK.

Krzysztof Kaczmarczyk

Obrończynie mistrzowskiego tytułu zapowiadały, że do Bydgoszczy jadą po awans i słowa dotrzymały. W sobotę zaliczyła kapitalny comeback, w niedzielę było podobnie, a jego efektem był triumf i przepustka do walki o złote medale.

Ekipa spod Wawelu od początku była na prowadzeniu. Nie do zatrzymania były Ewelina Kobryn i Vanessa Gidden. Na zatrzymanie podkoszowych Wisły gospodynie nie miały żadnego pomysłu.

Sytuacja zmieniła się z początkiem drugiej połowy. Artego od niekorzystnego dla siebie stany 24:31  zaliczyło serię 15:0. Trener Jose Ignacio Hernandez mnóstw razy już miał pretensje do swoich podopiecznych o takie powroty do gry po przerwie - te znów "zaspały" na wznowienie.

Na minutę przed końcem czwartej kwarty bydgoszczanki prowadziły 56:50 po trójce Katarzyny Suknarowskiej. Biała Gwiazda zdołała jednak odwrócić losy tego meczu, a z linii rzutów wolnych do stanu 56:56 doprowadziła Sandra Ygueravide. Akcję na zwycięstwo miała Maurita Reid, ale piłka nie znalazła drogi do kosza.

W dogrywce było równo do stanu 60:60. Potem dwie trójki odpaliły Ygueravide i Hind Ben Abdelkader. Na to Artego nie zdołało odpowiedzieć i krakowianki mogły cieszyć się z awansu do finału.

Kobryn i Gidden mogły pochwalić się double-double w statystykach. Ygueravide natomiast najważniejszymi celnymi rzutami. Co ważne - Wisła oba sukcesy w Bydgoszczy odniosła bez Ziomary Morrison.

Finałowym rywalem Wisły Can-Pack będzie ktoś z dwójki CCC Polkowice - Ślęza Wrocław. Tam po trzech meczach CCC prowadzi w serii 2:1.

Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków 60:68 (11:19, 13:12, 21:7, 11:18, d. 4:12)

Artego: Maurita Reid 16, DeNesha Stallworth 16, Bernice Mosby 13, Katarzyna Suknarowska 8, Elżbiera Międzik 3, Erin Rooney 2, Charity Szczechowiak 2, Martyna Koc 0.

Wisła Can-Pack: Ewelina Kobryn 18 (11 zb), Sandra Ygueravide 15, Vanessa Gidden 13 (10 zb), Claudia Pop 7, Hind Ben Abdelkader 7, Magdalena Ziętara 4, Agnieszka Szott-Hejmej 4, Meighan Simmons 0.

stan rywalizacji: 3:1 dla Wisły Can-Pack Kraków