Karol Szpyrka w Pogoni Prudnik. Komplet podkoszowych w Astorii Bydgoszcz - jest powrót

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Karol Szpyrka
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Karol Szpyrka
zdjęcie autora artykułu

Karol Szpyrka i Łukasz Frąckiewicz zmieniają pracodawców. Były już rozgrywający GKS-u Tychy przenosi się do Pogoni Prudnik, natomiast Frąckiewicz wraca do swojej rodzinnej Bydgoszczy.

Karol Szpyrka o swoim dołączeniu do ekipy meritumkredyt Pogoni Prudnik poinformował swoich kibiców za pomocą swych kont w mediach społecznościowych. Poprzedni sezon był dla rozgrywającego średnio udany. Notował w nim nieco ponad 6 punktów i miał 2,7 asysty w 18 minut gry. Końcówkę rozgrywek stracił jednak na leczeniu kontuzji.

Łukasz Frąckiewicz do grodu nad Brdą powraca po dwóch latach. Po swoim debiutanckim sezonie w I lidze, przeniósł się do Gdyni, aby tam kontynuować naukę, a także reprezentować barwy Asseco. W poprzednim sezonie, w 2. lidze, zdobywał średnio 13 punktów i 8 zbiórek. W Enea Astorii liczą, że jego doświadczenie zebrane z parkietów PLK, gdzie rozegrał kilka meczów, zaprocentuje teraz na zapleczu tego szczebla.

Z kolei barwy Jamalex Polonii 1912 Leszno w dalszym ciągu reprezentować będzie Szymon Milczyński. Rosły podkoszowy w sezonie 2016/17 zdobywał średnio 6,5 punktu i 5 zbiórek na mecz. Jednak sezon wcześniej, w drugiej lidze, był jednym z najlepszych środkowych, gromadząc w swoim dorobku średnie: 10,4 pkt. i 7,5 zb. Działacze klubu z Leszna bardzo liczą, że Milczyński zbliży się w tym sezonie do tego, co notował na zapleczu I ligi.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Fornal: Dokonaliśmy niemożliwego. Bardzo ciężko będzie to pobić

Źródło artykułu: