ME U20 kobiet: Polki z dwoma wygranymi w grupie, lepsze tylko Hiszpanki

Dwa wysokie zwycięstwa i jedna porażka - tak przedstawia się bilans Polek po fazie grupowej. Dzięki temu drużyna prowadzona przez Krzysztofa Szewczyka uzyskała awans do fazy play-off z drugiego miejsca w grupie.
Krzysztof Kaczmarczyk
/ Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Biało-Czerwone do Portugalii wyjechały z nastawieniem na sukces. Faza grupowa była dobrym przetarciem przed najważniejszymi meczami. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka pierwszy egzamin zdały.

Na otwarcie turnieju Polki stanęły do walki z jednym z pretendentów do złotego medalu - Hiszpankami. Nasze młode zawodniczki przegrały różnicą aż 25 punktów, ale wszystko przez fatalną czwartą kwartę. W niej ekipa Jose Ignacio Hernandeza triumfowała aż 28:14.

Nie do zatrzymania dla Polek okazała się Angela Salvadores. Ta spędziła na parkiecie 26 minut, a w tym czasie zanotowała 27 oczek, trafiając 10 z 13 rzutów z gry - w tym 5 z 7 zza łuku.

Dwa kolejne mecze były już jednak popisowe w wykonaniu Biało-Czerwonych. Z Belgijkami Polki wygrały 70:48, z kolei Szwedki odprawiły aż 65:35.

Konsekwencją tego jest drugi miejsce w grupie A i nadzieje na kolejne dobre wyniki. W fazie grupowej naszą liderką była Zuzanna Puc, która na swoim koncie średnio notowała 15 punktów i 7 zbiórek.

Rywalem Polek w fazie play-off będzie przegrany z pojedynku Łotwa - Portugalia. Spotkanie to rozegrane zostanie w środę.