AZS Koszalin bez kapitana, Stelmach opuszcza klub

Piotr Stelmach nie jest już zawodnikiem AZS Koszalin - brzmi krótki komunikat wydany przez klub. Kontrakt z graczem został rozwiązany na podstawie punktów zawartych w umowie na sezon 2017/2018.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
WP SportoweFakty

AZS Koszalin buduje skład na sezon 2017/2018 i wiadomo, że będzie miał w nim nowego kapitana. We wtorek wydano bowiem komunikat, że dotychczasowy, czyli Piotr Stelmach nie będzie dłużej częścią Akademików pomimo faktu, że miał ważny kontrakt.

Minione rozgrywki na parkietach PLK zakończył ze średnimi na poziomie 8,7 punktu, 3,6 zbiórki i 1,5 asysty na mecz. Statystycznie był to jego najlepszy sezon od 6 lat.

Do kadry AZS-u trener Dariusz Szczubiał dołożył już w tym okresie transferowym m.in. Jakuba Dłoniaka, Damiana Jeszke czy Szymona Kiwilszę. Niedawno z Anwilu Włocławek sprowadzono jeszcze Kacpra Młynarskiego, zatem zrobiło się nieco ciasno.

W składzie nie zabraknie też Amerykanów. Nie jest bowiem tajemnicą, że nowy trener AZS-u lubi stawiać na graczy zza wielkiej wody, którzy mają u niego dużo swobody. Dusty Hannahs, Brandon Watkins i Tra-Deon Hollins będą mieli przywrócić koszalińskiej koszykówce świetność.

Sezon 2016/2017 Akademicy zakończyli na 14. pozycji w PLK wygrywając w całym sezonie 9 z 32 rozegranych meczów.

Czy odejście Stelmacha będzie dużym osłabieniem AZS-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×