ME U18 kobiet: Polki wracają do Dywizji A!

Jest sukces w młodzieżowej koszykówce! Reprezentacja Polski kobiet do lat 18 wywalczyła trzecie miejsce na turnieju Dywizji B w Irlandii. Dzięki temu podopieczne Romana Skrzecza awansowały do europejskiej elity.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A / Polska ma kolejną reprezentację młodzieżową w Dywizji A

Decydujący o awansie mecz Polki rozgrywały z rywalkami z Wielkiej Brytanii. Biało-Czerwone od początku zdominowały mecz.

Już po pierwszej kwarcie podopieczne Romana Skrzecza miały dziesięć punktów zaliczki. Przed przerwą utrzymały niemal całą przewagę, a po zmianie stron dołożyły kolejne 10 i przed decydującą częścią prowadziły 53:35.

Ostatecznie Polki wygrały 64:50, turniej zakończyły na trzecim miejscu, a to premiowało awansem do Dywizji A. Dzięki temu Biało-Czerwone za rok powalczą w tej kategorii wiekowej o tytuł najlepszej drużyny Europy.

Decydujący mecz był popisem Julii Nielacnej. Ta zaliczyła 18 punktów, wykorzystując 6 z 9 rzutów z gry. Dołożyła do tego 7 zbiórek, z czego 4 w ataku.

Na całym turnieju ekipa Skrzecza przegrała dwa mecze. W fazie grupowej lepsze okazały się Finki, z kolei w półfinale 68:57 lepsze okazały się gospodynie. Na szczęście najważniejszy mecz udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Turniej w Irlandii wygrały Niemki, które w finale turnieju w Dublinie okazały się lepsze od gospodyń 67:43.

Indywidualne wyróżnienie po turnieju otrzymała nasza rozgrywająca Natalia Klimek, którą wybrano do najlepszej piątki. W turnieju nasza zawodniczka wykręciła statystyki na poziomie 11 punktów, 4,4 zbiórki, 3,3 asysty i 1,9 przechwytu na mecz.

Dywizję A Polki opuściły w 2015 roku, kiedy to na mistrzostwach w Celje na Słowenii zajęły 14 miejsce.

Polki za rok utrzymają miejsce w Dywizji A?