I dzień turnieju w Warce: zwycięstwa drużyn z Mazowsza

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Drużyna Legii Warszawa
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Drużyna Legii Warszawa

W pierwszym dniu towarzyskiego turnieju w Warce zwycięstwa odniosły Legia Warszawa i Rosa Radom. Beniaminek PLK pokonał TBV Start Lublin 90:80, zaś gospodarz imprezy z pewnymi problemami ograł Trefla Sopot 86:83.

W pierwszym meczu rozgrywanego w Warce turnieju towarzyskiego beniaminek Polskiej Ligi Koszykówki, Legia Warszawa, okazał się lepszy od TBV Startu. Przez 20 minut spotkanie było bardzo wyrównane, a na przerwę drużyny schodziły przy minimalnym prowadzeniu zespołu z Lublina. Kluczowa dla końcowego rezultatu okazała się trzecia kwarta. Podopieczni Piotra Bakuna wygrali ją zdecydowanie, bo 23:14. Tak wysokiej przewagi nie oddali już do końca.

Najlepiej w szeregach ekipy ze stolicy spisały się nabytki: Isaiah Wilkerson i Jobi Wall. Pierwszy zdobył 18, natomiast drugi - 21 punktów. W meczu nie wystąpił kontuzjowany Jorge Bilbao, który nabawił się urazu w niedawnym sparingu. Treningi wznowi po powrocie do Warszawy.

Legia Warszawa - TBV Start Lublin 90:80 (17:17, 26:27, 23:14, 24:22)

Legia: Wall 21, Wilkerson 18, Jarmakowicz 17, Andrzejewski 9, Kukiełka 8, Aleksandrowicz 7, Robak 6, Linowski 4, Sulima 0

Start: Dutkiewicz 21, Washington 16, Dziemba 14, Mirković 7, Szymański 6, Lewis 6, Kowalski 4, Ciechociński 4, Gospodarek 2, Czerlonko 0, Pelczar 0, Reynolds 0

***

Przez większą część drugiego piątkowego starcia Rosa nie miała większych problemów z Treflem. O ile po początkowych dziesięciu minutach radomianie prowadzili dwoma "oczkami", to po drugiej części zwiększyli różnicę do ośmiu. Wydawało się, że po trzeciej kwarcie spokojnie utrzymają zaliczkę do końca (72:58), lecz w ostatniej odsłonie sopocianie zaczęli odrabiać straty.

Drużyna z Trójmiasta zdołała zniwelować stratę do trzech punktów, jednak ostatecznie spotkanie padło łupem gospodarzy turnieju. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kevin Punter, najlepszy strzelec w szeregach Rosy, autor 21 "oczek". Łącznie 26 dołożyli, przebywający od początku tygodnia w Radomiu, Michał Sokołowski i Patrik Auda. W barwach Trefla na wyróżnienie zasłużyli Michał Kolenda i Steve Zack - po 17 punktów.   Rosa Radom - Trefl Sopot 86:83 (21:19, 27:21, 24:18, 14:25)

Rosa: Punter 21, Sokołowski 14, Auda 12, Szymkiewicz 11, Piechowicz 8, Witka 7, Zajcew 6, Trojan 4, Wątroba 3, Zegzuła 0, Szczypiński 0

Trefl: M. Kolenda 17, Zack 17, Dylewicz 16, Brown 15, Karolak 10, Śmigielski 7, Stefański 1, Marković 0.

Czy wygrana Legii ze Startem jest zaskoczeniem?