Niewykorzystana szansa AZS-u Koszalin. Angielski zespół za mocny

Ciekawy sparingowy mecz odbył się w Koszalinie. Koszykarze AZS-u mierzyli się z angielskim zespołem London Lions. Gospodarze przez większość spotkania przeważali, ale ostatecznie przegrali 86:90.

Patryk Neumann
Melsahn Basabe / Na zdjęciu: Melsahn Basabe

AZS Koszalin po raz pierwszy zaprezentował się w sobotę w otwartym meczu przed własną publicznością. Zagraniczny przeciwnik przyciągnął na trybuny kilkuset fanów. Akademicy zaczęli z animuszem. Spisywali się lepiej niż we wcześniejszych grach kontrolnych. Gospodarze wygrywali na początku 18:7 a po pierwszej odsłonie 24:12.

W kolejnych częściach zespół z British Basketball League zaczął dochodzić do głosu. Goście poprawili przede wszystkim skuteczność. Razili rzutami z dystansu kilka razy zbliżając się na pięć punktów. Długo nie potrafili jednak zatrzymać ofensywy Akademików.

Udało się im to dopiero w czwartej kwarcie. Londyńczycy po znakomitej serii prowadzili nawet 89:81, ale w końcówce różnicę zmniejszył Damian Jeszke. w całym spotkaniu skrzydłowy był obok Jakuba Dłoniaka i Kacpra Młynarskiego pewnym elementem polskiej rotacji w ekipie trenera Dariusza Szczubiała.

Z dobrej strony pokazał się debiutujący w AZS-ie Rodnerius Lewis, który zdobył 18 punktów trafiając 5/12 rzutów z gry. Obwodowy na parkiecie spędził blisko 27 minut. Tylko kwadrans w kilku wejściach dostał łącznie inny nowy zawodnik zespołu z Koszalina. Melsahn Basabe miał sześć zbiórek i dwa punkty jednak przynajmniej w tym spotkaniu nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Wysoką formę w okresie przygotowawczym utrzymuje, natomiast Diante Baldwin, który w sobotę zdobył 20 punktów. Brał na siebie ciężar gry w ataku. Był motorem napędowym AZS-u, choć momentami grał zbyt indywidualnie. Trafił jednak 9/14 rzutów.

Wcześniej w Koszalinie odbył się mecz innej drużyny z PLK. Czarni Słupsk pokonali I-ligową Spójnię Stargard 73:69. Wyżej notowany zespół w drugiej połowie zdominował rywalizację pod tablicami, co zadecydowało o jego zwycięstwie.