Trefl wystrzelił w dogrywce i pokonał Polpharmę

Dogrywka była potrzebna do rozstrzygnięcia meczu w Starogardzie Gdańskim. Trefl zaliczył w niej m.in. cztery trójki i wygrał 94:90. Polpharmie nie pomógł kapitalny występ Andriji Bojicia.

Krzysztof Kaczmarczyk
Trefl Sopot w drodze po sukcesy PAP / Adam Warżawa / Trefl Sopot w drodze po sukcesy

Filip Dylewicz wrócił do składu Trefla Sopot i w dogrywce wykorzystał kluczowy dla losów meczu rzut wolny. Ekipa z Trójmiasta mogła zatem cieszyć się z pierwszego triumfu w sezonie.

Podopieczni Marcina Klozińskiego mogli wygraną zapewnić sobie już w ostatniej akcji czwartej kwarty. Brandon Brown zdecydował się na rzut zza łuku, ale tym razem nie trafił. Poprawił się w dogrywce. Trefl zaczął dodatkowe minuty perfekcyjnie - od pięciu z rzędu akcji trzypunktowych.

Gospodarzy trzymał w grze fantastycznie dysponowany Andrija Bojic. Środkowy Farmaceutów trafił 14 z 19 rzutów z gry, co złożyło się na 30 punktów. 19 oczek dodał Joe Thomasson.

Polpharma dobrze rozpoczęła. Agresywna obrona wymuszała proste błędy sopocian i Trefl przegrywał już nawet 13:24. Potem losy się odwróciły, a dobre minuty Dylewicza i Artura Mielczarka spowodowały, że to goście schodzili na przerwę prowadząc.

Po zmianie stron wynik oscylował wokół remisu z lekkim wskazaniem na sopocian. W decydującej ćwiartce nieźle zaczął grać Jakub Schenk, a jego indywidualne akcje dały Kociewskim Diabłom nadzieje na sukces.

Ten sam Schenk na dwie minuty przed końcem został jednak złapany efektownym blokiem przez Browna. Trefl odskoczył w tym momencie na cztery oczka, ale Bojic i Thomasson zdołali doprowadzić do remisu.

Przyjezdni w dogrywce mieli swojego bohatera w postaci Nikoli Markovicia, który w regulaminowym czasie nie błyszczał. Dodatkowe minuty to jednak jego dwie trójki oraz akcja 2+. Cały mecz zakończył z double-double na koncie.

Wśród gospodarzy skuteczność zawiodła Marcin Flieger (2/8 z gry), a licznik Ameena Tanksley'a ponownie zatrzymał się na liczbie 2.

Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 90:94 (20:11, 11:22, 23:18, 20:23, d. 16:20)

Polpharma: Andrija Bojic 30, Joe Thomasson 19, Milan Milovanović 9, Thomas Davis 8 (10 zb), Jakub Schenk 8, Marcin Flieger 7, Daniel Gołębiowski 5, Przemysław Szymański 2, Ameen Tanksley 2, Szymon Rduch 0.

Trefl: Brandon Brown 22, Nikola Marković 19 (11 zb), Filip Dylewicz 19, Artur Mielczarek 15, Jakub Karolak 12, Łukasz Kolenda 5, Steve Zack 2, Piotr Śmigielski 0, Michał Kolenda 0.