Kontuzja kostki Piotra Stelmacha

Czarni Słupsk odnieśli w czwartek drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie Polskiej Ligi Koszykówki. Musieli sobie radzić jednak bez Piotra Stelmacha.

Michał Żurawski
Michał Żurawski
Piotr Stelmach Newspix / Artur Podlewski / Na zdjęciu: Piotr Stelmach

Słupszczanie do meczu z GTK Gliwice przystąpili z zawężoną rotacją. Doświadczony skrzydłowy w minionym tygodniu nabawił się kontuzji kostki, która wykluczyła go nie tylko z tego spotkania, ale być może i kolejnego, kiedy to do Słupska przyjedzie Legia Warszawa.

- Piotrek na jednym z treningów nabawił się kontuzji kostki. Nie jest to, co prawda bardzo poważny uraz, ale nie wróci też do nas za dzień czy dwa. Kolejny mecz, a więc starcie z Legią być może również zagramy bez niego. Prawdopodobnie decyzja, co do jego występu zapadnie przed samym spotkaniem - powiedział opiekun Czarnych, Marek Łukomski.

- Gdyby to był moment sezonu, kiedy gralibyśmy jakiś decydujący mecz o czymkolwiek, choćby w play-off to Piotrek na pewno by zagrał. W tym momencie stwierdziliśmy, że nie ma sensu ponaglać jego powrotu, kiedy miałby zagrać jeden mecz i wypaść na jakieś trzy tygodnie albo dłużej - dodał 36-letni szkoleniowiec.

Mimo braku Piotra Stelmacha Czarni Słupsk pokonali GTK Gliwice 92:82. Obecnie z bilansem 2:2 zajmują 10. miejsce w ligowej tabeli. W następnym spotkaniu - 25 października podejmą w Hali Gryfia Legię Warszawa.

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Milik: Nie wykluczam wypożyczenia z Napoli
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×