ACB: solidny występ Mateusza Ponitki nie wystarczył na Real Madryt

Mateusz Ponitka zdobył 10 punktów w siódmej kolejce hiszpańskiej ACB, ale jego Iberostar Teneryfa przegrał u siebie z Realem Madryt 74:84.

Piotr Szarwark
Ponitka jest jednym z liderów Iberostaru w tym sezonie Facebook / Club Baloncesto 1939 Canarias / Ponitka jest jednym z liderów Iberostaru w tym sezonie
Iberostar Teneryfa po raz drugi w tym sezonie doznał porażki przed własną publicznością. Zespół Mateusza Ponitki nie był faworytem w starciu z Realem Madryt, ale niemal do samego końca walczył o zwycięstwo. Na 94 sekundy przed ostatnią syreną, Iberostar tracił tylko punkt do rywali (74:75), ale w tym czasie nie powiększył już swojego dorobku. Real natomiast dołożył jeszcze dziewięć oczek, zwiększając rozmiary zwycięstwa.

Zadanie Królewskich jeszcze w pierwszej kwarcie zostało utrudnione. Z powodu urazu udział w meczu przedwcześnie zakończył Gustavo Ayon. Najlepsze zawody w tym sezonie rozegrał jednak weteran koszykarskich parkietów, Felipe Reyes. Kapitan w Realu w niespełna 27 minut zapisał 18 punktów oraz siedem zbiórek. 15 oczek dołożył Fabien Causeur.

Po stronie przegranych najwięcej punktów zdobył Tomas Abromaitis - 12. Po 10 oczek dodało trzech innych zawodników, w tym Mateusz Ponitka. Reprezentant Polski spędził w grze ponad 24 minuty. Już do przerwy miał na koncie osiem oczek, ale w drugiej połowie dołożył tylko dwa. Łącznie trafił trzy z czterech oddanych rzutów z gry i cztery z sześciu osobistych. Oprócz tego zebrał cztery piłki.

Popisywał się między innymi takimi zagraniami:

Iberostar po siedmiu meczach sezonu legitymuje się bilansem 4-3. Real Madryt pozostaje na czele tabeli, bo do tej pory nie zaznał jeszcze porażki.

Czy Mateusz Ponitka będzie liderem reprezentacji Polski podczas meczów eliminacyjnych do mistrzostw świata?