Hiszpania: kapitalny mecz Mateusza Ponitki! Polak poprowadził zespół do wygranej

Kolejny znakomity występ Mateusza Ponitki w hiszpańskiej ACB. Tym razem Polak poprowadził Iberostar Teneryfę do wygranej nad Realem Betis Energia Plus (87:70).

Piotr Szarwark
Ponitka jest jednym z liderów Iberostaru w tym sezonie Facebook / Club Baloncesto 1939 Canarias / Ponitka jest jednym z liderów Iberostaru w tym sezonie
Najlepsza europejska liga koszykówki wróciła do gry po przerwie na mecze kwalifikacyjne do mistrzostw świata w 2019 roku. Właśnie podczas tego okienka Iberostar Teneryfa rozstał się z dotychczasowym trenerem Nenadem Markoviciem, którego zastąpił Grek - Fotis Katsikaris.

Mateusz Ponitka już w pierwszym meczu udowodnił wielką wartość nowemu szkoleniowcowi. Iberostar przed własną publicznością pewnie pokonał Real Betis Energia Plus 87:70, a reprezentant Polski był wyróżniającą się postacią na parkiecie.

24-latek łącznie spędził w grze prawie 29 minut i w tym czasie zapisał na swoim koncie 19 punktów (5/6 FG, 9/12 FT), a do tego dołożył siedem zbiórek oraz dwie asysty. Gospodarze zdominowali rywali od pierwszej do ostatniej minuty. Już do przerwy wypracowali sobie 11 "oczek" przewagi, a w drugiej połowie jeszcze ją powiększyli.

Dzięki zwycięstwu nad Realem Betis, Iberostar przerwał serię czterech kolejnych porażek w ACB i po dziesięciu spotkaniach legitymuje się bilansem 5-5. Ponitka zagrał we wszystkich dotychczasowych meczach, zatrzymując swoje średnie na poziomie 15 punktów i 7 zbiórek.

Czy znakomita postawa Mateusza Ponitki w lidze hiszpańskiej jest dla ciebie zaskakująca?