Przed Derbami Kujaw i Pomorza. Występ Ivana Almeidy pod znakiem zapytania

Anwil w Derbach Kujaw i Pomorza bez Ivana Almeidy? Taki scenariusz jest możliwy, bo koszykarz nie trenuje z zespołem od ostatniego meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza (84:86). Decyzja o jego występie zapadnie zapewne tuż przed samym spotkaniem.

Karol Wasiek
Ivan Almeida Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Ivan Almeida
W połowie trzeciej kwarty meczu z MKSem Dąbrowa Górnicza lider Anwilu Włocławek doznał kontuzji stawu skokowego. Ivan Almeida zwijał się z bólu i nic nie zapowiadało tego, że może wrócić jeszcze do gry.

Zacisnął jednak zęby i po kilku minutach znów pojawił się na parkiecie. Utykając próbował pomóc, a trafiając trójkę wyprowadził nawet Anwil na prowadzenie. - W ferworze walki zawodnik nie czuje bólu, zobaczymy jednak co będzie następnego dnia - mówił po meczu Igor Milicić.

Kontuzja Almeidy okazała się jednak na tyle groźna, że nie trenował z zespołem od niedzielnego meczu. Przedstawiciele Anwilu za pomocą mediów społecznościowych poinformowali, że jego występ w niedzielnym meczu stoi pod znakiem zapytania. W piątek koszykarz urodzony na Wyspach Zielonego Przylądka przejdzie kolejne badania. Decyzja o jego występie zapadnie zapewne tuż przed samym spotkaniem.

Sztab medyczny robi wszystko, żeby MVP listopada wybiegł na parkiet w Derbach Kujaw i Pomorza. Zawodnik pracuje pod okiem Wojciecha Krawczaka, trenera odnowy biologicznej.

Ivan Almeida przeciętnie w tym sezonie notuje 17,3 punktu i 5,6 zbiórki na mecz. To jeden z najbardziej efektownie grających koszykarzy w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki.

Czy Anwil Włoclawek pokona Polski Cukier Toruń?