NCAA: niezły występ Patryka Szpira

W środę w nocy polskiego czasu na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA zobaczyliśmy dwóch Polaków, ale tylko jeden z nich wygrał swój pojedynek.

Stanisław Grabowski
Jakub Nizioł Materiały prasowe / Matt Aguirre / Na zdjęciu: Jakub Nizioł
Chicago State przegrało wyjazdowe spotkanie z Winsconsin 70:82, do przerwy będąc już gorszym w stosunku 24:41.

Pomimo tego dobre zawody rozegrał Patryk Szpir, który w ciągu 17 minut spędzonych na parkiecie zanotował 8 punktów (3/3 za 2, 2/3 za 1) i 2 zbiórki. Niestety zespół naszego młodego gracza w bieżących rozgrywkach NCAA notuje bilans 2-14.

Szansę na pokazanie swoich umiejętności dostał też Jakub Mijakowski. Jego Pennsylvania rozgromiła przed własną widownią Delaware State 105:52. Polak przez 9 minut zapisał na swoim koncie 3 "oczka" (1/1 za 3, 0/1 za 2). Dla Quakers było to już dziewiąte zwycięstwo w trzynastym spotkaniu w tym sezonie.

Kolejny mecz Penn rozegra z czwartku na piątek czasu polskiego z uczelnią Toledo (bilans 7-5). W tym roku na parkiecie zobaczymy jeszcze Jakuba Nizioła, gdyż Cal Poly Mustangs 31 grudnia zmierzy się z Notre Dame de Namur Argonauts.

Czy Patryk Szpir w przyszłości ma szansę na grę w reprezentacji Polski?