Euroliga: Nie ma mocnych na CSKA. Niesamowity mecz Rodrigueza

CSKA Moskwa wygrała 12 spotkanie w tegorocznej edycji Euroligi. Trzecia drużyna poprzednich rozgrywek pokonała na wyjeździe Baskonia Vitoria Gasteiz 90:81, głównie dzięki kapitalnej postawie Sergio Rozdrigueza.

Jacek Konsek
CSKA Moskwa Newspix / ZUMA / CSKA Moskwa

25 punktów, w tym 6/9 za trzy, a także osiem asyst i sześć zbiórek - taki występ w piątkowy wieczór zanotował Sergio Rodriguez, który poprowadził CSKA Moskwa do 12 wygranej w Eurolidze. Hiszpański rozgrywający otrzymał solidne wsparcie od amerykańskiego skrzydłowego Willa Clyburna, autora 20 oczek i sześciu zbiórek.

Po trzech kwartach prowadzili jeszcze koszykarze z Baskonii, lecz w ostatniej kwarcie szturm podopiecznych trenera Itoudisa nie pozostawił żadnych złudzeń. Gospodarze w siedem minut tej części zdobyli tylko trzy oczka, co ostatecznie przekreśliło ich szanse na ostateczną wygraną. Nie pomogło nawet imponujące double-double autorstwa Tornike Shengelia - 20 punktów i 13 zbiórek.

Po pięciu porażkach z rzędu w końcu zwycięstwo odniosła FC Barcelona. Katalończycy pokonali na wyjeździe wyżej notowane Chimki Moskwa, a kluczowa okazała się ostatnia kwarta, wygrana aż 22:8 - goście zanotowali w tej części serię 17:2! Co ciekawe, goście rozdali aż 32 asysty, co jest klubowym rekordem i czwartym najlepszym wynikiem w historii Euroligi.

Dopiero czwarty triumf w tej edycji Euroligi zanotowali koszykarze Anadolu Efes Stambuł. Jeszcze w 23 minucie było 44:29 dla niemieckiego zespołu z Bamberga, jednak seria 21:2 na przełomie trzeciej i czwartej kwarty przesądziła o wygranej podopiecznych trenera Atamana. Derrick Brown zdobył 21 punktów dla zwycięzców, dwa oczka mniej dołożył brat lidera Portland Trail Blazers C.J. McColluma - Errick, który trafił pięć trójek.

Wyniki:

Chimki Moskwa - FC Barcelona Lassa 65:79 (15:25, 17:11, 25:21, 8:22)
(Szwed 22, Honeycutt 18, Gill 13 - Serpahin 12, Claver 12, Tomić 12)

Anadolu Efes Stambuł - Brose Baskets Bamberg 69:58 (15:18, 14:20, 15:10, 25:10)
(Brown 21, McCollum 19, Simon 11 - Hickman 10, Musli 9, Wright 8)

Baskonia Vitoria Gasteiz - CSKA Moskwa 81:90 (26:18, 22:33, 24:19, 9:20)
(Szengelia 20, Timma 17, Beaubois 13 - Rodriguez 25, Clyburn 20, De Colo 11)

AX Armani Exchange Olimpia Mediolan - Crvena Zvezda Belgrad 88:91 (15:29, 25:16, 20:16, 28:30) (Micov 16, Bertans 14, M'Baye 14 - Feldeine 19, Bjelica 18, Lessort 14)