BBL: Göttingen i Oldenburg na czele

Koszykarze MEG Göttingen pokonali, w zaległym meczu 23. kolejki, na wyjeździe dotychczasowego lidera rozgrywek BBL - EWE Baskets Oldenburg - 77:60. Najsilniejszym ogniwem drużyny Johna Patricka był Chris Oliver, który zapisał na swoje konto 18 punktów i 15 zbiórek. Dzięki zwycięstwu przodownictwo w BBL objęła właśnie ekipa MEG Göttingen.

Patryk Kurkowski

EWE Baskets Olenburg uchodził za wielkiego faworyta w starciu z MEG Göttingen. Gospodarze zajmowali bowiem 1. miejsce w tabeli ligi niemieckiej - BBL. Na dodatek zespół ten legitymował się świetnym bilansem spotkań domowych - 14 zwycięstw, 2 porażki.

Natomiast ekipa prowadzona przez Johna Patricka w meczach wyjazdowych nie zawsze spisywała się świetnie, ale z 15 spotkań, które rozegrała w 10 byli górą, zaś pięciokrotnie gracze tego teamu schodzili z parkietu ze spuszczonymi głowami.

Już pierwsza kwarta była bardzo dobra w wykonaniu gości. Zespół Göttingen bardzo skutecznie prezentował się w ofensywie, w efekcie czego zdołał rzucić 21 "oczek" tracąc zaledwie 14. Jednak zmieniło się to diametralnie w kolejnej partii, która padła łatwym łupem drużyny Predraga Krunica. Po 20 minutach gry było 35:31 dla gospodarzy.

Niesamowicie motywująco na przyjezdnych podziałała długa przerwa oraz reprymenda ze strony szkoleniowca drużyny. Zespół, który w sezonie 2007/08 uplasował się na bardzo niskim 14. miejscu w BBL, z niesamowitą łatwością dopisywał do swojego dorobku kolejne punkty. Koszykarze EWE Baskets Oldenburg starali się gonić przeciwnika, ale to wyzwanie było ponad ich możliwości.

Bezradni gospodarze całkowicie pogubili się w ostatniej odsłonie, w której liderzy rozgrywek BBL zdobyli....6 "oczek"! Goście to bezlitośnie wykorzystali i rzucili 19 punktów, co przypieczętowało ich 25. zwycięstwo w tym sezonie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 77:60.

Przyjezdni wykorzystali swoją przewagę pod tablicami. Niesamowite zawody rozegrał Chris Oliver, który nie tylko był najlepszym strzelcem MEG Göttingen (18 punktów), ale i najlepiej zbierającym koszykarzem na parkiecie (15 zbiórek). Oliver jako jedyny mógł się pochwalić double-double. Najwięcej "oczek" w klubie z Oldenburga uzbierał Rickey Paulding - 17.

EWE Baskets Oldenburg - MEG Göttingen 60:77 (14:20, 21:10, 19:27, 6:19)
(Paulding 17, Gardner 10 - Oliver 18, Boone 16, Brown 16, Jacobson 15)