Polpharma powstała z kolan i ograła GTK

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Wojciech Figurski / 058sport.pl / Na zdjęciu: Jakub Schenk (z lewej)
Newspix / Wojciech Figurski / 058sport.pl / Na zdjęciu: Jakub Schenk (z lewej)

Goście dwukrotnie - wydawało się - leżeli już na deskach, ale zdołali się z nich podnieść i wygrać w Gliwicach. GTK miało nawet 21 punktów przewagi, żeby ostatecznie przegrać z Polpharmą Starogard Gdański 91:92.

Gliwiczanie rozpoczęli mecz koncertowo prowadząc nawet 36:15 w pierwszej kwarcie. W połowie czwartej mieli jeszcze jedenaście oczek przewagi, ale wygrać nie zdołali.

Farmaceuci w końcówce wykorzystywali pod koszem bardzo umiejętnie Nikola Jefticia i Milana Milovanovicia, odrobili straty i bezwzględnie wykorzystali każdy błąd beniaminka zapewniając sobie triumf na samym finiszu pojedynku.

Gliwiczanie rozpoczęli wyśmienicie. W pierwszej kwarcie zdobyli aż 38 punktów grając na 75-procentowej skuteczności rzutów z gry. Potem trener Paweł Turkiewicz zmienił kompletnie piątkę na parkiecie i GTK zgubiło rytm.

Farmaceutów do odrabiania strat pociągnął Jeftić i już przed przerwą Polpharma odrobiła wszystkie straty. Po zmianie stron gliwiczanie znowu mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować na tablicy wyników.

W ostatniej kwarcie GTK 81:70, ale goście serią 9:0 ponownie wrócili. Nie do zatrzymania był Milovanović, na dobre rozkręcił się Jakub Schenk i to Polpharma była w natarciu.

Kolejnym problemem beniaminka było piąte przewinienie Mavericka Morgana - wtedy przewaga pod koszem gości jeszcze bardziej się uwidoczniła. Na finiszu gliwiczanie przestrzelili też cztery rzuty wolne, co w pogoni za wynikiem również miało ogromne znaczenie.

Jeden z lepszych występów w sezonie Marka Piechowicza, 48 oczek amerykańskiego duetu Hooker - Morgan nie wystarczyło. Goście trafili tylko 4 trójki w meczu, a mimo to zdobyli aż 92 punkty wykorzystując do perfekcji grę pod koszem.

GTK Gliwice - Polpharma Starogard Gdański 91:92 (38:20, 14:31, 18:16, 19:25)

GTK: Quinton Hooker 27, Maverick Morgan 21, Marek Piechowicz 15, Marcin Salamonik 8, Lukas Palyza 6, Damian Pieloch 5, Kacper Radwański 3, Paweł Zmarlak 3, Łukasz Ratajczak 3, Michał Jędrzejewski 0.

Polpharma: Nikola Jeftić 23, Milan Milovanović 23, Jakub Schenk 19, Aleksandar Radukić 11, Marcin Flieger 11, Thomas Davis 5, Adam Brenk 0, Daniel Gołębiowski 0, Piotr Dąbrowski 0.