Gawrońska w Lesznie

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Magdalena Gawrońska została pierwszą nową zawodniczką PKM Dudy Super Pol. W Lesznie zapowiadano kompletne przemeblowanie składu przed nowym sezonem, a Gawrońska była jedną z tych zawodniczek, które trener Jarosław Krysiewicz miał na swojej liście przed nowym sezonem. W niedalekiej przyszłości do Leszna mogą trafić również Joanna Walich i dobrze znana w Wielkopolsce, amerykańska rzucająca Ryan Coleman.

Magdalena Gawrońska to typowa rozgrywająca. Poprzedni sezon rozpoczęła w Finepharmie AZS KK Jelenia Góra, gdzie do momentu zawirowań kadrowych była jedną z głównych aktorek rewelacji sezonu. W styczniowym okienku transferowym zdecydowała się jednak na odejście, a wybór padł na Cukierki Odrę Brzeg.

- To zawodniczka, która jest typową rozgrywającą. Takiej właśnie szukaliśmy przed nowym sezonem - mówił trener leszczyńskiego zespołu Jarosław Krysiewicz.

Gawrońska słynie z bardzo dynamicznej gry i dobrego rzutu za trzy punkty. W poprzednim sezonie 26-letnia zawodniczka notowała średnio 8 punktów, 2,3 zbiórki i 1,7 asysty na mecz. Gawrońska z pewnością będzie solidnym wsparciem dla Edyty Krysiewicz, która jest podstawową rozgrywającą PKM Dudy Super Pol.

Kolejnymi zawodniczkami na liście trenera Krysiewicza to Joanna Walich z INEI AZS Poznań oraz Amerykanka Ryan Coleman, która w przeszłości reprezentowała już barwy leszczyńskiego zespołu, a w poprzednim sezonie występowała wspólnie z Gawrońską w ekipie z Jeleniej Góry. W temacie tych zawodniczek decydujący ma być przyszły tydzień.

W drużynie PKM Dudy Super Pol na kolejny sezon kontrakty ważne mają Dominika Nawrotek oraz Żaneta Durak, a chęć pozostania wykazały Aleksandra Drzewińska, Joanna Czarnecka oraz Edyta Krysiewicz.

Źródło artykułu: