Świetne widowisko w finale Ligi Mistrzów! AEK Ateny z Kevinem Punterem w składzie zwycięzcą rozgrywek

AEK Ateny zwycięzcą koszykarskiej Ligi Mistrzów. W finale drużyna Kevina Puntera stworzyła świetne widowisko z AS Monaco, wygrywając 100:94. Były gracz Rosy był jednym z najlepszych na parkiecie, zdobywając 16 punktów. Brązowe medale dla UCAM Murcia.

Piotr Dobrowolski
Kevin Punter WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Kevin Punter
Najpierw na parkiet hali w Atenach wyszli uczestnicy meczu o brązowy medal Basketball Champions League. W nim UCAM CB Murcia pokonał MHP Riesen Ludwigsburg 85:74. Niemiecka drużyna jedynie w pierwszej kwarcie potrafiła nawiązać wyrównaną walkę z rywalem, przegrywając tę część minimalnie, bo 17:18. Później Hiszpanie zaczęli "odjeżdżać", stopniowo zwiększając przewagę.

W ich szeregach nie do zatrzymania był Sadiel Rojas, który "otarł się" o double-double, zdobywając 18 punktów i dziewięć zbiórek (3/5 "za trzy"). Ponadto jeszcze trzech koszykarzy z jego zespołu zdobyło dziesięć lub więcej "oczek" - Ovie Soko (15 i 10 zbiórek), Charlon Kloof (12) i Clevin Hannah (10, osiem asyst i trzy przechwyty). Po stronie ekipy z Murcii najbardziej wyróżnił się natomiast Kerron Johnson (17 punktów, dziewięć asyst i trzy zbiórki).

W finale AS Monaco i AEK Ateny stworzyły pasjonujące widowisko. Po pierwszej połowie zespół Kevina  Puntera prowadził dziewięcioma punktami (53:44), lecz po przerwie za odrabianie strat wzięła się ekipa z Księstwa. Raz wynik oscylował wokół remisu, by za chwilę gospodarze Final Four ponownie wypracowywali kilka "oczek" różnicy, ku uciesze zgromadzonych w komplecie kilkunastu tysięcy fanów, żywiołowo dopingujących swoich pupili.

Jedne z najważniejszych rzutów w czwartej kwarcie trafił były zawodnik Rosy Radom. Najpierw wykonał akcję 3+1, będąc faulowanym przy celnej próbie z dystansu, a kilka chwil później ponownie przymierzył zza linii 6,75 m. Monaco walczyło kapitalnie i miało nawet szansę na doprowadzenie do dogrywki, jednak popełniło proste błędy w kluczowych momentach, źle wyprowadzając piłkę z autu czy pudłując rzuty wolne, jak np. D.J. Cooper, który nie wykorzystał żadnego z trzech osobistych, gdy jego drużyna przegrywała pięcioma punktami.

Ostatecznie Punter zdobył 16 "oczek", będąc drugim, po Mike'a Greenie (19 punktów), najlepszym strzelcem AEK-u. Tyle samo, co zawodnik znany z parkietów polskiej ekstraklasy, rzucił Dusan Sakota. Manny Harris miał z kolei dziewięć punktów, 10 zbiórek i cztery asysty, zaś Vasilis Xanthopoulos - sześć kluczowych podań. Ateński zespół wygrał 100:94. MVP turnieju finałowego został wybrany Green.

Czy zwycięstwo AEK Ateny w finale Ligi Mistrzów było przez Ciebie spodziewane?