NBA: Golden State Warriors rozbili Houston Rockets! Będzie siódmy mecz

Golden State Warriors zwyciężyli z Houston Rockets 115:86, dzięki czemu doprowadzili do remisu 3-3 w serii. Mistrzów do triumfu poprowadził duet Klay Thompson - Stephen Curry.

Piotr Szarwark
Klay Thompson Getty Images / Gregory Shamus / Na zdjęciu: Klay Thompson
Gdy Houston Rockets wyszli na prowadzenie 3-2 w serii z Golden State Warriors, otrzymali dwie szanse na wyeliminowanie obrońców mistrzowskiego tytułu. Pierwszą - teoretycznie trudniejszą, bo wyjazdową - zmarnowali. Bez kontuzjowanego Chrisa Paula rozegrali tylko jedną bardzo dobrą kwartę i przegrali aż 86:115.

Po pierwszych 12 minutach gry Rakiety prowadziły już różnicą 17 "oczek" (39:22). Mistrzowie byli jedną nogą na wakacjach, jednak z każdą kolejną odsłoną Rockets grali coraz gorzej. Do przerwy utrzymali co prawda 10-punktowe prowadzenie, ale w drugiej połowie nie mieli już żadnych argumentów dla rywali. Rockets w trzeciej kwarcie zdobyli 16 punktów, a w czwartej zaledwie dziewięć. Warriors zwyciężyli drugą połowę aż 64:25.

Nie do zatrzymania tej nocy byli Splash Brothers, czyli Klay Thompson oraz Stephen Curry. Pierwszy z nich zdobył 35 punktów, trafiając przy tym aż dziewięć rzutów z dystansu. - Można powiedzieć, że urodziłem się do tego. To było naprawdę dobre - powiedział po meczu o swojej dyspozycji strzeleckiej.
Curry dołożył 29 "oczek" (12/23 z gry, 5/14 za trzy). Tak dobrą skutecznością nie mógł pochwalić się Kevin Durant, ale i tak zakończył mecz z dorobkiem 23 punktów (6/17 z gry). Po bronionej stronie parkietu znakomicie spisał się Draymond Green, który obok swojego nazwiska zapisał tylko 4 punkty, ale też 10 zbiórek, 9 asyst, 5 bloków i 4 przechwyty.

32 punkty dla przegranych zdobył James Harden (10/24 z gry, 4/12 za trzy), do czego dołożył też 9 asyst i 7 zbiórek, ale z drugiej strony popełnił aż 9 strat. 19 "oczek" zanotował Eric Gordon, który w pierwszej piątce zastąpił kontuzjowanego Paula. - Dla nas nic się nie zmieniło. Wciąż wiemy, co musimy zrobić - przyznał Harden.

Siódmy i zarazem decydujący mecz serii odbędzie się w Houston, w nocy z poniedziałku na wtorek o godzinie 03:00 czasu polskiego.

Golden State Warriors - Houston Rockets 115:86 (22:39, 29:22, 33:16, 31:9)
(Thompson 35, Curry 29, Durant 23 - Harden 32, Gordon 19, Ariza 14)

Stan rywalizacji: 3-3